Motoryzacja
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

skody
Choć na razie oferta elektrycznych SUV-ów nie jest jeszcze zbyt szeroka, to coraz więcej producentów aut decyduje się, by uwzględnić ten model w swoich propozycjach. Jednym z nowatorów jest Skoda – dowiedz się, dlaczego warto mieć to auto i jakie są zalety elektrycznych SUV-ów.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto zdecydować się na elektryczne SUV-y

Na podstawie wyników badań przeprowadzanych przez InsightOut Lab, SUV-y mają wiele przewag nad innymi autami osobowymi. Według ponad 30% ankietowanych tego typu model samochodu pozwala na komfort jazdy oraz większe bezpieczeństwo. Niewiele mniej osób przyznaje, że liczy się dla nich przestronne wnętrze SUV-ów oraz lepsza widoczność za kierownicą, a także uniwersalność. Prawie 40% respondentów uważa również, że elektryczne SUV-y to doskonały sposób na zwiększenie popularności aut elektrycznych w Polsce.

Mimo że wśród aut elektrycznych wciąż prym wiodą małe, miejskie samochody, to ankietowani przyznają, że interesując się zakupem SUV-a, wzięliby również pod uwagę zakup tego typu auta elektrycznego. Samochody elektryczne to troska o środowisko, niższe koszty codziennej eksploatacji czy cisza podczas jazdy. Mając przy tym swój ulubiony model auta, czyli SUV, można jeździć samochodem idealnym.

 

Enyaq iV – elektryczny SUV od Skody

Oto elektryczny SUV od Skody, czyli Enyaq iV. To pierwszy elektryczny SUV marki Skoda wyróżniający się niezwykle nowoczesną formą i imponującym wyposażeniem. Do wyboru jest kilka opcji – począwszy od podstawowego modelu iV50 z silnikiem o mocy 150 km i bateriami 55kWh, przez iV6- z baterią 62kWh i silnikiem o mocy 180 km oraz iV80 z baterią o pojemności 82kWh i silnikiem 200 km, aż po iV80X z baterią 82kWh oraz dwoma silnikami o mocy 265 km i RA z mocą 306 km i baterią 82kWh. Dużą zaletą auta jest jego komfortowe i nowoczesne wnętrze wraz z dużym wyświetlaczem 13 cali znajdującym się w centrum deski rozdzielczej.

Elektryczny SUV Enyaq iV to bezpieczne auto z napędem na cztery koła, aż 6 trybów jazdy pozwalających kierowcy kontrolować i zmieniać jej sposób oraz rozbudowane systemy bezpieczeństwa. Sprawdź Enyaq iV w https://centrumwroclaw.pl/skoda/ i umów się na jazdę próbną.

 

Czym się wyróżnia Enyaq iV na tle innych SUV-ów?

Na tle innych SUV-ów Enyaq iV wyróżnia się przede wszystkim swoja elektryczną konstrukcją. Twórcy tego samochodu nie kopiowali użytych przez innych rozwiązań, a stworzyli unikalny model, który idealnie odpowie na potrzeby osób poszukujących komfortowego SUV-a. Samochód ten sprawdzi się zarówno w codziennych sytuacjach, jak i w trakcie dłuższych wyjazdów.  Dzięki dużej pojemności akumulatorów ładowanie może odbywać się nawet raz na tydzień. 

Enyaq iV pokazuje również ambicje marki w kwestiach rozwoju aut elektrycznych. Zgodnie z zapowiedziami, Skoda w najbliższych latach ma zamiar prężnie działać w kierunku rozwoju zelektryfikowanych aut i jak widać, słowa dotrzymuje.

 

Inne modele elektrycznych aut od Skody

Wśród innych aut podobnego typu marki Skoda warto wspomnieć także o SUPERB IV PLUG-IN HYBRID. To model luksusowej limuzyny z napędem hybrydowym. Auto jest zarówno ekologiczne, jak i dynamiczne. Tę elegancką limuzynę można zakupić w wersji z bogatym wyposażeniem doskonale spełniającym potrzeby kierowcy, jak i pasażerów. Warto wspomnieć, chociażby o wyborze profilu jazdy, dźwiękochłonnych przednich szybach, automatycznej klimatyzacji dwustrefowej z regulacją elektroniczną, podgrzewanych przednich fotelach czy systemie SmartLink+. Kolejne auto marki Skoda zapewniające komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Biurka Gamingowe dopełnieniem aranżacji biura

Grafik Optymalny – program do układania grafiku

WhitePress Prawa