Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

etykietyekologiczne2
W ostatnim czasie coraz więcej firm stawia na recyklingowe etykiety ekologiczne, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo czym charakteryzują się recyklingowe etykiety na tle konkurencyjnych rozwiązań.

 

 

Co warto wiedzieć?

Uniwersalne etykiety recyklingowe są doskonałym wyborem dla firm, które zwracają szczególną uwagę na ochronę środowiska. Etykiety ekologiczne tego typu wytwarzana są w 100% wyłącznie z recyklingowanego papieru.

Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że produkcja etykiet recyklingowych nie wymaga wycinania lasów. Przy ich produkcji zużywa się także mniej energii i wody, dzięki czemu można ograniczyć rachunki za prąd.

Recyklingowane etykiety nadają się do wszystkich drukarek i kopiarek, dlatego też każdy może skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za etykietami, które posiadają certyfikat Blue Angel.


Jakie zalety ma recycled polyester ?

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym materiałem, który nadaje się do recyklingu jest oczywiście poliester. Na rynku największym zainteresowaniem cieszy się surowiec PET (politereflan etylu), który wykorzystywany jest do produkcji ekologicznych etykiet. Dzięki nowoczesnym technologiom, materiał ze zużytych butelek może być przetworzony na włókna.

Poliester z recyklingu znacząco ogranicza ilość odpadów składowanych na wysypiskach śmieci. Wybierają etykiety PET można nawet o 75% obniżyć emisję CO2 w porównaniu do produkcji zwykłych etykiet.


Etykiety Tyvek dla branży odzieżowej

Osoby, które stawiają na ekologiczne rozwiązania mogą rozejrzeć się również za etykietami, które wykonane są z Tyvek. Jest to bardzo wytrzymały, trwały i lekki materiał, który zapewnia doskonały wygląd nadrukowanych projektów.

Etykiety wykonane z tego niesamowitego materiału mogą pochwalić się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tyvek jest materiałem bardzo łatwym w procesie konwertowania i obróbki. Materiał ten można zadrukować praktycznie każdą metodą poligraficzną. Tyvek w zależności od indywidualnych potrzeb każdego klienta dostępny jest w postaci klejowej, jak i również bezklejowej. Etykiety z niego wykonane sprawdzą się przy identyfikacji produktów w wielu różnych branżach.

WhitePress Prawa