Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Producent platformy zakupowej Marketplanet rozwija swoją ofertę dla firm partnerskich w zakresie produktu eZamawiający, wspierającego udzielanie i realizację zamówień publicznych. Spółka wprowadza nowe rodzaje umów partnerskich – od teraz oprócz sprzedażowego można uzyskać także status partnera technologicznego i merytorycznego.

eZamawiający to platforma firmy Marketplanet, którą liczne polskie instytucje wykorzystują w organizacji przetargów publicznych. Rocznie administracja rządowa, jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstwa podlegające ustawie Prawo zamówień publicznych wydają za jej pośrednictwem 25 miliardów złotych. Do tej pory program partnerski Marketplanet skupiał się na współpracy w sferze sprzedażowej.

– Mamy kilku partnerów, którzy regularnie uzyskują dodatkowy przychód, oferując nasze narzędzie do elektronizacji zamówień publicznych. Aktywnie budują z nami coraz większą sprzedaż, pozyskując nowych klientów i utrzymując z nimi relacje – mówi Magdalena Szmalec, Business Director w Marketplanet.

 

Jednym z partnerów sprzedażowych Marketplanet jest również firma Orange.

Nasi klienci, którzy robią przetargi publiczne od lat, doskonale wiedzą, jakie są największe problemy i wyzwania związane z samym procesem i dostosowaniem go do wymogów elektronizacji. Ich celem jest to, aby przeprowadzać postępowania jak najsprawniej i z zachowaniem wymogów prawa, które już niedługo będzie obowiązywać również Polskę – mówi Piotr Lubiejewski z obszaru Marketingu Rynku Biznesowego Orange Polska. – Marketplanet w ramach współpracy partnerskiej organizuje dla każdego podmiotu z osobna wirtualne pokazy, podczas których specjaliści do spraw zakupów mogą zadać wszystkie nurtujące ich pytania i wybrać pakiet odpowiadający konkretnym potrzebom – w zależności od tego, jak duża jest instytucja lub jak dużą liczbę przetargów prowadzi w ciągu roku. 

Jeden z partnerów jest właśnie na etapie przedłużania pierwszych abonamentów eZamawiającego swoim klientom i argumentem przemawiającym za dalszą współpracą jest dobry kontakt z Marketplanet oraz wsparcie ze strony firmy – zawsze dostępna infolinia, eksperci udzielający merytorycznych rad. Podczas pozyskiwania nowych klientów partnerzy doceniają też zaangażowanie samego dostawcy.

To ważne, że kiedy jedziemy na prezentację do kluczowych klientów, zawsze możemy liczyć na obecność kogoś z centrali Marketplanet – mówi jeden z partnerów sprzedażowych uczestniczących w programie.

Od połowy czerwca partnerami technologicznymi Marketplanet mogą stawać się także dostawcy IT. Platforma eZamawiający integruje się bowiem z systemami dziedzinowymi oraz wykorzystuje otwarte API, dlatego w prosty i szybki sposób może łączyć się z innymi rozwiązaniami, na przykład do elektronicznego obiegu dokumentów.

– Od dawna myśleliśmy o tym, żeby umożliwić współpracę z naszym systemem również innym rozwiązaniom IT. Funkcjonalności platformy eZamawiający mogą być dobrym sposobem na ich udoskonalenie, a tym samym na rozwijanie portfolio oferujących je firm. Właśnie dlatego wprowadziliśmy opcję partnerstwa technologicznego – dodaje Magdalena Szmalec.

Program afiliacyjny eZamawiający został poszerzony też o partnerstwo merytoryczne, w ramach którego Marketplanet będzie oferował zamawiającym opiekę merytoryczną nad prowadzonymi przetargami a także możliwość zdobywania i poszerzenia wiedzy. Wszystko po to, aby mogła w nim brać udział jeszcze większa liczba podmiotów – również  firmy konsultingowe, szkoleniowe, a także kancelarie prawne, sprzedawcy indywidualni oraz wszyscy, którzy współpracują z jednostkami podlegającymi ustawie Prawo zamówień publicznych.

Chcemy pomagać naszym partnerom w osiąganiu sukcesu biznesowego i finansowego. W zamian za udział w programie dajemy im więc szereg benefitów w postaci rabatów i prowizji – kontynuuje Magdalena Szmalec. – Dodatkowo, dzielimy się też z nimi naszym know-how, dzięki czemu mogą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje produktowe.

Marketplanet od ponad 18 lat buduje doświadczenie w zakresie Prawa zamówień publicznych i wdrożeń systemów informatycznych. Współpracuje m.in. z Centrum Administracji Rządowej (COAR), w przypadku którego eZamawiający stanowi wsparcie w dziedzinie zakupów dla 64 jednostek administracji państwowej. Posiada status certy?kowanego OJS eSender i jest członkiem EUPLAT European Association of Public E-Tendering Providers.

WhitePress Prawa