Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Firmy szukają pracowników
Coraz trudna sytuacja na rynku pracy, połączona z ogromnym deficytem pracowników i zmianą stylu życia sprawia, że popularne sieci handlowe i dyskontowe rozlokowane w praktycznie każdym mieście w Polsce borykają się z problemem zatrudnienia odpowiedniej liczby pracowników, w tym kasjerów. Kasjerzy to obecnie zawód niezwykle poszukiwany. Sprawdźmy, z czego wynika taka sytuacja, a także jak pracodawcy zachęcają kandydatów do objęcia stanowiska kasjera.

 

 

 

Deficyt pracowników w sieciach detalicznych

Duże sieci handlowe, dyskonty i supermarkety to podstawa całej gałęzi handlu. Na dobre czy na złe, na etapie najgłębszych restrykcji czy też pomimo zakazu handlu w niedziele wiele dyskontów obsługuje swoich klientów, oferując im szeroką gamę produktów w rozsądnych cenach. Żaden z tych sklepów jednak nie miałby prawa bytu, gdyby nie dobrze obsadzona kadra pracownicza, która każdego dnia dba o obsługę klienta, odpowiednie zatowarowanie sklepu, często również o wypiek pieczywa i inne obowiązki. 

Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na supermarkety i dyskonty, kierownictwo największych marek spożywczych decyduje się na otwarcie coraz to nowych placówek. Jednak większa liczba sklepów w żadnym wypadku nie idzie w parze z rosnącym popytem na zatrudnianie się w tego typu miejscach. To jeden z podstawowych problemów nie tylko dotykający sklepów w największych miastach, ale w równym stopniu wpływający na małe miasteczka. Dowodem na to jest niezwykle duża liczba ogłoszeń o pracę na stanowisko kasjera. Zobacz aktualne oferty dla kasjerów na GoWork.

 

Coraz lepsze warunki pracy kasjerów

Oferty pracy na stanowisko pracownika sklepu, a w szczególności kasjera są publikowane w naprawdę dużych ilościach, jednak odzew na tego typu oferty pracy jest relatywnie mały. Z czego to wynika? Wciąż jeszcze wiele osób wychodzi z założenia, że praca na stanowisku kasjera nie wiąże się ze zbyt dużym prestiżem, nie mówiąc już o zarobkach i dodatkowych, pozapłacowych benefitach.

Nic bardziej mylnego! To właśnie dyskonty i sieci supermarketów na przestrzeni ostatnich kilku lat rozpoczęły bardzo pozytywną politykę podwyższania wynagrodzeń swoich pracowników, czego dowodem są częste materiały w mediach omawiające średnie stawki kasjerów. Zapotrzebowanie na kasjerów wciąż rośnie, a widmo braku chętnych do pracy może negatywnie wpłynąć na markę, ale też ciągłość prowadzenia działalności. W takiej sytuacji firmy chętnie kuszą kandydatów wysokimi wynagrodzeniami, sięgającymi często kwoty 5,000 brutto, a także licznymi benefitami pozapłacowymi. Jakimi dokładnie? Mowa tu między innymi o prywatnej opiece lekarza, dodatkowym ubezpieczeniu na życie, bonusom i premiom okolicznościowym czy karcie multisport. 

 

Gdzie szukać pracy jako kasjer? 

Takie warunki skutecznie przyciągają pracowników, którzy w zamian za godne wynagrodzenie nie boją się ciężkiej, a nierzadko również stresującej pracy kasjera. Gdzie zatem szukać ofert pracy na stanowisko kasjera supermarketu? Przede wszystkim zobacz aktualne oferty dla kasjerów na GoWork. To właśnie na tym portalu mamy dostęp do największej liczby ogłoszeń o pracę w każdej kategorii, w tym również ogłoszeń związanych z obsługą klienta oraz sklepów. 

Warto również obserwować aktualne ogłoszenia, które często wywieszone są na sklepowej szybie czy drzwiach. Gdy zostaniemy zaproszeni na rozmowę o pracę na stanowisku kasjera, nie bójmy się walczyć o jak najlepsze warunki. Branża handlowa to w tym momencie branża zdominowana przez pracowników, a kasjerzy to profesja na wagę złota. Z powodzeniem znajdziemy pracę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, a większa liczba supermarketów w okolicy to większy potencjał do uzyskania możliwie jak najwyższego wynagrodzenia. Wystarczy jedynie spróbować swoich sił. 

 

Czym są zamiatarki i szorowarki?

Armatura spożywcza - co to jest?

WhitePress Prawa