Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nawet w najpiękniej urządzonym wnętrzu, które zostało wyposażone w wysokiej jakości meble i urządzenia, pojawi się problem z wydajnością pracowników i efektywnością ich pracy, jeśli dookoła będzie panował nieład. Porządek ma ogromny wpływ na samopoczucie pracowników i na jakość ich pracy. Każdy z nich zobowiązany jest do sprzątania swojego stanowiska pracy, jednak bardzo często jest to zaniedbywane, co niestety ma negatywny wpływ na całe otoczenie. Nieporządek wpływa też niekorzystnie na wizerunek firmy. Kluczowe jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy, czyli wygodnego i komfortowego miejsca.

 

Czystość w biurze a jakość pracy

Zadaniem każdego pracodawcy jest utrzymanie porządku, zapewniając pracownikom bezpieczeństwo i higienę pracy, ale osoby zatrudnione w firmie także zobowiązane są do zachowania czystości na swoim stanowisku pracy. Każdy z pracowników chciałby wykonywać powierzone zadania w wygodnych i komfortowych warunkach. Czyste biuro jest podstawą, jeśli chodzi o wydajność i skuteczność pracy personelu. Ma to bezpośredni wpływ zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Uporządkowanie swojego stanowiska pracy to jedno, ale konieczne jest kompleksowe sprzątanie – dokładne i systematyczne. Zadbane i czyste biuro ma wpływ na samopoczucie i zdrowie pracowników.

W higienicznych warunkach pracuje się wydajniej, chętniej i efektywniej. Łatwiej jest się zmotywować do pracy i zorganizować. Przeszkadzają w tym natomiast kurz, brud i inne zanieczyszczenia gromadzące się na meblach i sprzętach biurowych. Problemem są brudne dywany/wygładziny, pełne odpadów kosze na śmieci, niewysprzątana ubikacja i kuchnia. Nieporządek jest prostą drogą do rozwoju bakterii, roztoczy i przeróżnych patogenów, które przyczyniają się do alergii, problemów z układem oddechowym i infekcjami.

Jak utrzymywać czystość w pracy i zwiększyć wydajność pracowników?

Okazuje się, że na skutek nieporządku pracownicy są bardziej roztargnieni i towarzyszą im negatywne emocje. Bez wątpienia nikt nie przychodzi z chęcią do pracy, w której poziom higieny pozostawia wiele do życzenia. Staje się to wówczas nieprzyjemną koniecznością, co niestety odbija się niekorzystnie na zaangażowaniu do pracy. Czyste biuro jest wizytówką firmy, dlatego pracodawca powinien zadbać o to, aby wnętrza dobrze się prezentowały i odznaczały schludnością. Najlepiej jest skorzystać z usług zewnętrznej firmy sprzątającej, która dysponuje wykwalifikowanym personelem i odpowiednim zapleczem technicznym. Doświadczeni profesjonaliści będą wiedzieć, po jakie konkretnie sprzęty i środki chemiczne sięgnąć oraz wykonają powierzone zadanie z dbałością o każdy szczegół.

Wynajmowanie ekipy sprzątającej jest znacznie większą oszczędnością czasu i pieniędzy niż zatrudnianie na cały etap własnej sprzątaczki, której pracodawca musi stworzyć dodatkowe miejsce pracy i zadbać o niezbędne wyposażenie. W przypadku zewnętrznej firmy ma się do czynienia ze sprawdzonym i odpowiedzialnym personelem, w pełni świadomym zakresu swoich obowiązków, który dostępny jest niezależnie od okoliczności. Firma sprzątająca dysponuje specjalistycznym sprzętem i środkami czystości, które pozwalają na wykonanie powierzonego zadania na jak najwyższym poziomie. Bez wątpienia można liczyć na pełną satysfakcję ze współpracy. Korzystanie z jej usług jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie czystości w miejscu pracy. Jest to relatywnie nieduża inwestycja przynosząca wymierne korzyści całej firmie.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą sprzątającą Floor Clean Service.

WhitePress Prawa