Internet
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Sklep internetowy bez towaru jest możliwy. Dotyczy on modelu dropshipping, który już od dłuższego czasu cieszy się uznaniem na rynku. To logistyczna forma sprzedaży, gdzie pominięte zostaje magazynowanie towaru u właściciela sklepu online. Oferowana jest zatem bezpośrednia wysyłka z magazynu hurtowni do klienta, co wpływa na brak konieczności posiadania magazynu. Klient dokonuje zakupu w sklepie internetowym, natomiast wysyłką towaru zajmuje się hurtownia. Czy warto rozważyć taki model sprzedaży? Czym się cechuje? Jak rozpocząć działalność?

 

Sklep internetowy bez towaru

W prowadzeniu działalności pomoże nam oprogramowanie CStore. Na ich stronie znajdziemy platformę sprzedażową/SaaS, za pomocą której założymy sklep w modelu dropshipping lub hurtownię internetową B2B. Dropshipping to pojęcie, które dotyczy prowadzenia sklepu online i współpracy z hurtowniami. Sklep nie posiada własnych towarów, lecz korzysta z zasobów hurtowni, jaka wysyła produkty do końcowego odbiorcy. Zadaniem przedsiębiorcy jest natomiast pozyskiwanie klientów, sprzedawanie i reklamowanie produktów. Po stronie hurtowni stoją kwestie związane z realizacją zamówień. W tym miejscu dochodzi do zarządzania, magazynowania i wysyłania sporych ilości towarów. 

 

Integracja z hurtownią

Sklep dropshipping może sprzedawać wiele towarów, jakie posiada konkretna hurtownia. Importowanie obejmuje wszelkie dane, które są niezbędne do wysyłki - od opisu i ceny, po zdjęcia i tytuły. Co ciekawe, wyrobu są importowane automatycznie do sklepu, dlatego nie trzeba samodzielnie tworzyć opisów. Model dropshipping wpływa na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Założenie sklepu praktycznie od zera wymaga skorzystania z usług wielu osób, co generuje koszty. Na szczęście integracja z hurtownią pozwala zapobiec temu problemowi. Zarobek jest uzależniony od marży, co ma swoje plusy. Przede wszystkim uniknąć możemy początkowego inwestowania w sklep. W CStore integracje są bardzo łatwe, a dane dotyczące produktów są automatycznie aktualizowane. Wybrać można indywidualny system integracji lub wybraną hurtownię, którą zamierzamy obsługiwać. 

 

Jak rozpocząć działalność?

Na samym początku zastanówmy się, co dokładnie chcemy sprzedawać. Model dropshipping daje spore pole manewru, gdyż pozwala sprzedawać wiele produktów. Nie zapominajmy o tym, aby wybrać takie wyroby, które nie generują dużej konkurencji na rynku oraz są łatwe do sprzedania. Małe produkty, nawet jeśli dojdzie do reklamacji, nie będą powodować takich kłopotów jak wyroby duże, które zajmują wiele miejsca w magazynie hurtowni. Warto zauważyć, że początkowo nie potrzebujemy działalności gospodarczej i nie musimy opłacać składek do ZUS-u. Bez zarejestrowania sklepu możemy zarabiać do wielkości połowy stawki minimalnej na rok. Rejestracja wiąże się z przekroczeniem takiej kwoty. Ważne jest to, że powstaje konieczność zapłaty podatku od zarobku do US. Rozliczeniu w takiej sytuacji podlega marża, jaką narzucamy na dany produkt w sklepie online. Jeśli nie posiadamy zarejestrowanej działalności, musimy liczyć się z tym, że nie każda hurtownia będzie chciała z nami współpracować. 

Przeczytaj również artykuł: Jak zacząć, czyli dropshipping krok po kroku!