Internet
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Secfense zaprezentował swoje rozwiązanie User Access Security Broker podczas wydarzenia Access-2-Market w Katowicach. Narzędzie zdobyło uznanie europejskiej publiczności oraz jury złożonego z ekspertów branży cybersecurity. Secfense zwyciężył w konkursie, dzięki czemu weźmie udział w prestiżowym finale ESCO's CISO Choice Award.

Access-2-Market łączy mniejszych dostawców rozwiązań z zakresu cybersecurity z potencjalnymi użytkownikami tych aplikacji – dyrektorami bezpieczeństwa informacji, liderami biznesu, ale też inwestorami. Wydarzenie jest okazją dla innowatorów na dotarcie do nowych odbiorców, a dla biznesu – na odkrycie nowatorskich narzędzi, które pomogą zabezpieczyć kluczowe zasoby informacyjne przedsiębiorstw.

Ważną częścią polskiej edycji wydarzenia był konkurs, w którym udział wzięło 11 firm. Miały one szansę zaprezentować swoje rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa podczas pięciominutowych wystąpień ocenianych przez publiczność oraz jury złożone z CISO. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostały dwie firmy, w tym Secfense.

Secfense zaprezentował User Access Security Broker, czyli rozwiązanie, które umożliwia ochronę całej organizacji przy wykorzystaniu uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA) opartego na FIDO2 lub dowolnej innej metodzie uwierzytelniania. Jego wdrożenie nie wymaga kodowania i umożliwia dodanie MFA do dowolnej aplikacji w ciągu kilku minut. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia firmy eliminują ryzyka związane z phishingiem, socjotechniką i kradzieżą uwierzytelnień.

Całe wydarzenie Access-2-Market poświęcone było rozwiązaniom z zakresu zarządzania tożsamością i dostępem oraz zarządzania ryzykiem i oceny tego ryzyka. To dziś priorytetowe tematy dla CISO, którzy coraz częściej szukają nowych narzędzi, które wzmocnią bezpieczeństwo ich firm w tych obszarach. Cieszymy się, że nasze innowacyjne podejście do wdrażania FIDO MFA i transformacji do passwordless, czyli bezpiecznego uwierzytelniania bez użycia haseł, zostało docenione. Wiemy, jak ważne jest dziś dla przedsiębiorstw zapewnienie bezpiecznego dostępu do ich aplikacji – pracownikom, użytkownikom, kontraktorom czy dostawcom – mówi Krzysztof Góźdź, Sales Manager w Secfense.

Dzięki zwycięstwu w Katowicach Secfense został nominowany do konkursu ECSO's CISO Choice Award, który odbędzie się w 2024 roku i zgromadzi wszystkich finalistów serii ECCC Access-2-Market. Drugą firmą, która będzie reprezentowała Polskę podczas finałów, jest CDeX.

Udział w konkursie finałowym pozwoli nam dotrzeć z informacją o naszym rozwiązaniu do potencjalnych odbiorców z całego świata. Nasze narzędzie jest w pełni przygotowane do wdrożeń w krajach z różnych regionów. Od kilkunastu miesięcy aktywnie działamy na międzynarodowych rynkach, korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych zagranicznych doradców. Dzięki ECSO's CISO Choice Award będziemy mieli okazję opowiedzieć o przyszłości bez haseł jeszcze szerszej publiczności – dodaje Tomasz Kowalski, współzałożyciel i CEO Secfense.

Wydarzenie ECCC Access-2-Market zostało zorganizowane przez Europejskie Centrum Kompetencji Cyberbezpieczeństwa, polskie Krajowe Centrum Kompetencji Cyberbezpieczeństwa (NCC-PL), CYBERSEC FORUM/EXPO 2023, Instytut Kościuszki i klaster CyberMadeInPoland, a wspierane było przez projekt Europejskiej Wspólnoty Cyberbezpieczeństwa (ECCO).

 

Secfense w ofercie dystrybutora EMS Partner

WhitePress Prawa