Internet
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Social media marketing jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych gałęzi reklamy w internecie. Na czym dokładnie polega reklama na Facebooku?

 

 

 

Kampania reklamowa na Facebooku – dla każdej firmy

Szacuje się, że z Facebooka systematycznie korzysta nawet około 2 miliardów użytkowników. Także w Polsce jest to jedna z najczęściej odwiedzanych stron internetowych.

 

Duże grono osób korzystających z tego serwisu społecznościowego udostępnia  Facebookowi swoje dane co powoduje, że to skuteczne medium reklamowe przeznaczone praktycznie dla każdej firmy – od mikro przedsiębiorstw do największych korporacji.

 

Kampanie reklamowe na Facebooku mogą być prowadzone na wiele sposobów. Już sama obecność w serwisie jest czynnością reklamową – pozwala na publikowanie postów, angażowanie się w dyskusje, wspiera wirusowe rozprzestrzenianie się informacji o firmie.

 

Dodatkowo, reklama na Facebooku może odbywać się za pośrednictwem Facebook Ads, czyli płatnego systemu reklamowego działającego w serwisie.

 

 

Reklama personalizowana – wyższa skuteczność

Dużym atutem reklamy na Facebooku jest możliwość jej pełnej personalizacji. Facebook dysponuje paletą informacji o swoich użytkownikach, między innymi o ich płci, wieku, lokalizacji, sytuacji rodzinnej, zainteresowaniach, a nawet zachowaniach, co umożliwia wykreowanie trafnego przekazu reklamowego.

 

Personalizacja reklamy bezpośrednio przekłada się na jej wysoką skuteczność, dzięki czemu social media marketing jest dzisiaj tak popularnym rozwiązaniem.

 

 

Reklama na Facebooku – samodzielnie i z domem mediowym

Działania reklamowe na Facebooku firma może prowadzić we własnym zakresie, ale może zaangażować do tego także specjalistów. Domy mediowe w Warszawie mają wiele ciekawych ofert, z których można skorzystać.

 

Specjaliści w dziedzinie social media marketingu mogą wówczas zająć się kompleksową promocją firmy na Facebooku, na przykład przez skonfigurowanie skutecznej kampanii reklamowej, przygotowywanie materiałów reklamowych do publikacji, a nawet całościowe prowadzenie profilu w serwisie.

WhitePress Prawa