Internet
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Gabriel Weinberg, przedsiębiorca i programista, stworzył DuckDuckGo w 2008 r. Wcześniej założył już kilka biznesów, w tym Names Database, który sprzedał w 2006 r. DuckDuckGo to prywatna wyszukiwarka internetowa, która nie gromadzi ani nie udostępnia informacji o swoich użytkownikach. W przeciwieństwie do innych popularnych wyszukiwarek, takich jak Google czy Bing, nie zbiera informacji o tym, czego szukamy, nie śledzi naszej aktywności ani nie tworzy profilów użytkowników. Wyszukiwarka ta wykorzystuje wiele źródeł, aby dostarczać możliwie wartościowe wyniki wyszukiwania. DuckDuckGo wykorzystuje również wiele funkcji i narzędzi, takich jak kalkulatory, definicje, informacje o czasie, a nawet gry, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej kompleksowe odpowiedzi na ich zapytania.

duckduckgo

Wyszukiwanie z kaczką w logo

Nietypowa nazwa wyszukiwarki wzięła się stąd, że Weinberg chciał stworzyć coś unikalnego i łatwego do zapamiętania. Chodziło o frazę, która byłaby niepowtarzalna, a przy tym w jakiś sposób przyciągała uwagę. Nazwa była inspirowana popularną grą dla dzieci, w której jedno dziecko podąża za drugim, krzycząc "kaczko, kaczko, idź!".

Wyszukiwarka ma liczne zalety i zapewnia świetną prywatność.

 

Największą korzyścią jest prywatność

Poniżej prezentujemy kluczowe cechy i mocne strony projektu Weinberga:

Prywatność. DuckDuckGo to jedyna duża wyszukiwarka internetowa, która nie gromadzi danych o użytkownikach ani nie śledzi ich działań w internecie. To oznacza, że nie ma profilowania użytkowników ani personalizowanych wyników wyszukiwania.

Bezpieczeństwo. DuckDuckGo automatycznie szyfruje połączenia i chroni użytkowników przed niebezpiecznymi witrynami internetowymi. Użytkownicy są chronieni przed hakerami i innymi zagrożeniami w sieci.

Neutralność. Kaczka prezentuje wyniki wyszukiwania w sposób neutralny i niepochlebny dla żadnych stron lub firm. Nie preferuje ani nie promuje żadnej witryny internetowej.

Brak reklam ukierunkowanych. DuckDuckGo nie wyświetla reklam ukierunkowanych na podstawie przeszłych działań użytkowników, co oznacza, że reklamy są mniej uciążliwe i bardziej zrównoważone.

Różnorodność wyników. Wyszukiwarka łączy wyniki z różnych źródeł, co oznacza, że użytkownicy otrzymują bardziej zróżnicowane wyniki niż w przypadku innych wyszukiwarek.

Opcje ustawień prywatności – wyszukiwarka oferuje użytkownikom wiele opcji ustawień prywatności, w tym możliwość wyłączenia zbierania danych przez wyszukiwarkę, wyłączenia zapisywania historii przeglądania, a nawet ustawienia własnej przeglądarki jako domyślnej w DuckDuckGo.

 

Podsumowując, DuckDuckGo ma wiele unikalnych zalet, które mogą przyciągnąć użytkowników, którzy cenią sobie prywatność, bezpieczeństwo i neutralność wyników wyszukiwania. To szczególnie dobry projekt dla seniorów, dla których prywatność może mieć bardzo duże znaczenie.

 

Na łamach serwisu Enterthecode.pl znajdziesz porównanie DuckDuckGo do Google.

 

WhitePress Prawa