Internet
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

To pytanie zadaje sobie pewnie wielu początkujących przedsiębiorców, którzy zaczynają prowadzić własną firmę lub chcą ją dopiero założyć. Przy samozatrudnieniu, czyli jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie właściciel jest sobie sam „sterem i okrętem”, najkorzystniej również samodzielnie prowadzić księgowość. Dlaczego? Ponieważ od tego jest właśnie księgowość online!

 

A może jednak zlecić to profesjonalistom?

Prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe, gdzie pracują wykwalifikowani specjaliści jest dobrym rozwiązaniem, jeśli oczywiście można sobie pozwolić na tego rodzaju dodatkowe koszty. Zwykle jednak na początku działalności lepiej zminimalizować wydatki z tym związane i zapewnić sobie mniej kosztowne rozwiązanie. Poza tym, jednoosobową działalność gospodarczą nie obowiązują skomplikowane procedury księgowe, jedynie księgowość uproszczona. Bez problemu można poprowadzić księgowość za pomocą prostych i tańszych (niż usługi biura rachunkowego) programów.

 

Jakie są zalety księgowości online?

Korzyścią z aplikacji do tego przeznaczonych jest przede wszystkim posiadanie kontroli nad zarządzaniem finansami. W programie Streamsoft Firmino Księgowość Online określasz jedynie kwoty i za co jest faktura, a system automatycznie porządkuje je w odpowiedniej rubryce KPiR (Księga przychodów i rozchodów). Wszelkie obowiązki związane z rozliczeniem się z Urzędem Skarbowym załatwisz również przez internet. W tym programie wygenerujesz deklaracje VAT, jednolity plik kontrolny (JPK) czy PIT i prześlesz je bezpośrednio do Skarbówki. Wprowadzenie środków trwałych również nie stanowi problemu. Streamsoft Firmino podpowie jak poprawnie wprowadzić środki trwałe oraz automatycznie naliczy i zaksięguje amortyzację.

Oczywistą zaletą, jak sama nazwa wskazuje – jest możliwość korzystania z niej online z poziomu przeglądarki. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Jako firma jednoosobowa, na pewno jesteś mobilny, więc w każdej chwili możesz prowadzić dokumentację księgową swojej działalności.

Czy ja na pewno sobie poradzę z księgowością?

Skoro założyłeś swoją firmę albo dążysz do tego, to skąd brak wiary we własne możliwości związane z prowadzeniem finansów? Program do księgowości online posiada intuicyjny interfejs, więc jest zatem prosty w obsłudze. Oprócz tego wyposażony jest w wirtualnego doradcę, który krok po kroku przeprowadzi przez wprowadzanie kosztów czy zamknięcie miesiąca. Streamsoft Firmino Księgowość Online ma takie funkcje. W natłoku obowiązków związanych z prowadzeniem firmy, program samodzielnie przypomni również mailowo lub SMSem o nadchodzących składkach lub rozliczeniach. Zatem bez obaw.

Prosta obsługa Księgowości Online od Streamsoft Firmino jest stworzona z myślą o jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Narzędzie pozwala prowadzić księgowość uproszczoną w wygodny sposób i kosztuje niewiele w porównaniu do usług biur rachunkowych. Dlatego odpowiedź, jak prowadzić księgowość jest prosta – księgowość online.

WhitePress Prawa