Internet
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

AV-TEST, jeden z najbardziej znanych na świecie instytutów badawczych zajmujących się bezpieczeństwem IT, niedawno przedstawił wyniki swoich corocznych testów antywirusów na urządzenia mobilne. Oprogramowanie Bitdefender zwyciężyło w kategorii Android Security. Bitdefender zdobył już sześć takich nagród w ciągu ostatniej dekady – więcej niż jakakolwiek inna firma w branży w tym czasie.

 

Bitdefender zdobywa nagrodę AV-TEST w kategorii Best Android Security

AV-TEST zauważa, że setki milionów, jeśli nie miliardy ludzi na całym świecie korzystają z telefonów z Androidem do komunikowania się z innymi, przechowywania i przesyłania danych osobowych i zdjęć oraz korzystania z wszelkich usług, na jakie pozwala ta technologia. Według instytutu właśnie „dlatego należy znaleźć optymalną ochronę dla urządzeń z systemem Android i ich zawartości”.

 

Podobnie jak w latach poprzednich wszystkie produkty stworzone dla bezpieczeństwa mobilnego sprawdzone w 2022 roku przez AV-TEST zostały ocenione zgodnie z wcześniej ustaloną strukturą testów. Obejmuje ona następujące kategorie: Ochrona, Wydajność i Użyteczność. Całoroczny test porównawczy ocenia również skuteczność w odpieraniu zaawansowanych zagrożeń, takich jak ransomware.

 

Każda pojedyncza wartość dostarczana przez produkt w ciągu roku jest dodawana do dużej wewnętrznej matrycy oceny. Jeśli produkt wykazuje szczytowe wyniki przez cały rok, ma szansę na zdobycie jednej z prestiżowych nagród AV-TEST.

 

Bitdefender zdobywa nagrodę Best Android Security od AV-TEST po raz szósty w ciągu ostatniej dekady

W dziale bezpieczeństwa mobilnego Bitdefender osiągnął najwyższy wynik i zdobył nagrodę Best Android Security.

 

AV-TEST wybrał Bitdefender Mobile Security spośród 17 mobilnych produktów zabezpieczających dla Androida. Zwycięski produkt uzyskał doskonałe wyniki w ochronie przed złośliwymi atakami w czasie rzeczywistym i wykrywaniu nowo odkrytych szczepów niebezpiecznego oprogramowania. Doceniono także jego wydajność (brak wpływu na żywotność baterii lub prędkość działania urządzenia mobilnego) i użyteczność niezakłócaną fałszywymi ostrzeżeniami o legalnych aplikacjach.

 

„Naprawdę musimy pogratulować marce Bitdefender zdobycia tej nagrody. W szybko zmieniającym się obszarze szkodliwego oprogramowania dla Androida konsekwentnie wysokie wyniki testów aplikacji zabezpieczającej nie są brane za pewnik. Tym większe było zadowolenie zespołu AV-TEST z przyznania Bitdefender nagrody Best Android Security 2022 for Consumer Users” – CEO AV-TEST, Andreas Marx.

 

„Bitdefender udowadniał swoją doskonałość w zakresie ochrony, wydajności i użyteczności każdego roku, kiedy testowaliśmy mobilne rozwiązania bezpieczeństwa tej firmy. W tym roku po raz szósty wybraliśmy Bitdefender Mobile Security jako najlepszą ofertę na rynku Android Security ze względu na jego wyjątkową zdolność do blokowania złośliwego oprogramowania, bez fałszywych alarmów, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności i użyteczności urządzenia mobilnego” – Dyrektor generalny AV-TEST, Maik Morgenstern.

 

Niezmiennie wysokie wyniki testów Bitdefender

W styczniu austriackie laboratorium testujące oprogramowanie antywirusowe AV-Comparatives po raz piąty uhonorowało Bitdefender upragnioną nagrodą Produktu Roku, wyróżniając tę markę – podobnie jak instytut AV-TEST – bardziej niż inne rozwiązania antywirusowe w ostatniej dekadzie.

 

„Sześć nagród Best Android Security od AV-TEST w ciągu ostatnich dziesięciu lat dowodzi, że antywirusy Bitdefender zapewniają stały wysoki poziom ochrony przed cyberzagrożeniami. To wyróżnienie bardzo nas cieszy i wzmacnia naszą motywację, aby jeszcze skuteczniej dbać o cyberbezpieczeństwo klientów” – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego Dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

 

AV-Comparatives „Produkt roku” - Bitdefender dominuje

WhitePress Prawa