Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Comarch wprowadza do oferty usługę internetową do rozpoznawania faktur. Comarch OCR to narzędzie, które przy użyciu technologii optycznego rozpoznawania znaków odczytuje dane znajdujące się na fakturach, a następnie przetwarza je i wprowadza do systemu ERP.

Usługa jest zintegrowana z systemami Comarch ERP, przez co nie ma potrzeby przeprowadzania procesu wdrożenia. Narzędzie docelowo będzie umożliwiać również współpracę z oprogramowaniem firm trzecich. Usługa jest dostępna w modelu chmurowym.

Czym jest OCR?

Technologia OCR (z ang. Optical Character Recognition) umożliwia konwertowanie różnych typów dokumentów, np. zeskanowanych papierowych dokumentów, plików PDF lub zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym, na edytowalne i przeszukiwalne dane. Stosowana jest w wielu dziedzinach, m.in. przy digitalizacji zasobów bibliotek, rozpoznawaniu numerów tablic rejestracyjnych przez służby mundurowe czy w systemach inteligentnego parkowania. Z powodzeniem wykorzystywana jest również w biznesie.

Jak działa Comarch OCR?

Comarch OCR wykorzystuje zaawansowane, autorskie algorytmy, w tym również elementy sztucznej inteligencji. W pierwszym kroku system zamienia obraz na tekst i odczytuje z niego dane merytoryczne. Comarch OCR potrafi rozróżnić numer NIP, numer dokumentu, datę wystawienia dokumentu i sprzedaży, formę i termin płatności, stawki VAT oraz kwoty a także  numer rachunku bankowego kontrahenta. Na dalszym etapie dane są przesyłane do systemu ERP.

Zalety i możliwości

Zastosowanie oprogramowania Comarch OCR to przede wszystkim oszczędność czasu. Pracownicy działów księgowo-finansowych nie muszą tracić godzin na żmudnym przepisywaniu papierowych faktur i wprowadzaniu ich do systemu. Robi to za nich program, a oni zaoszczędzony czas mogą przeznaczyć na bardziej wymagające zadania. Cały proces konwersji danych z obrazu lub pliku PDF zajmuje kilka sekund.

Sprawdzone narzędzie

Comarch OCR wbudowany jest w systemy Comarch ERP. Obecnie z narzędzia mogą korzystać użytkownicy Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL. Do końca 2019 funkcjonalność ta pojawi się w pozostałych systemach z rodziny Comarch ERP: Altum i XT.

O Comarch ERP

Comarch to firma technologiczna zajmująca się optymalizacją procesów biznesowych od 22 lat. Jednym z oferowanych rozwiązań są systemy klasy Enterprise Resource Planning (ERP). Oferta Comarch ERP to nowoczesne rozwiązania
do zarządzania procesami biznesowymi dla mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Uniwersalność
i elastyczność produktów pozwala podnieść efektywność organizacji dzięki mobilnym aplikacjom, narzędziom
e-commerce, Business Intelligence oraz możliwości gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych w Chmurze Comarch. Rozwiązania Comarch ERP są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się modeli biznesowych,
a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0.

Dzięki sukcesywnemu rozwojowi działalności krajowej i zagranicznej dynamicznie rośnie liczba podpisywanych kontraktów oraz realizowanych wdrożeń. Z rozwiązań Comarch ERP korzysta prawie 100 tys. polskich firm, m.in.: Gerda, Kreisel, Neonet, Ciech Vitrosilicon, Asaj, Tajmax, De Heus, Kupiec, LAKMA, Krakchemia SA oraz reprezentanci innych kluczowych gałęzi rynku.

http://www.comarch.pl/erp/