Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Lust for Darkness to horror erotyczno-okultystyczny z portfolio Movie Games, który zadebiutował w czerwcu zeszłego roku na platformie Steam. Po niecałych sześciu godzinach od premiery gra znalazła się w zestawieniu Top Global Bestsellers, zwracając koszty swojej produkcji w jedną dobę. Rok później Lust for Darkness powraca, aby tym razem zaskoczyć graczy Nintendo Switch.

Wchodząc do mrocznego świata Lust for Darkness gracz wciela się w postać Jonathana Moona, który otrzymuje list od zaginionej rok temu żony. Kierując się informacjami zawartymi w wiadomości, mężczyzna udaje się do posiadłości na odludziu. W tym samym czasie w budynku dochodzi do przerażającej ceremonii tajemniczego kultu, podczas której otwierają się bramy do innego świata — wynaturzonej, bluźnierczej i pełnej ekstazy krainy Lusst’ghaa. Za pomysł i wykonanie tego kontrowersyjnego horroru od Movie Games odpowiedzialny jest wewnętrzny zespół spółki — Movie Games Lunarium, założony przez Michała Ciastonia.

Erotyka i artyzm

- Pomysł na krainę Lusst’ghaa nie pojawił się w mojej głowie znikąd. Od lat fascynuje mnie twórczość Lovecrafta, Beksińskiego czy Gigera, a także, co można zauważyć w fabularnych rozwiązaniach i estetyce, filmy Stanleya Kubricka. Miałem szczęście spotkać na swojej drodze ludzi, którzy podzielali te fascynacje, a dodatkowo, również pragnęli tworzyć gry. Temat erotyki wydał nam się kontrowersyjny, jednak zupełnie niewykorzystany przez branżę gier, w której nagość i seks pokazywane są często bez polotu, w sposób plastikowy i obsceniczny. Trafiając do Movie Games, spotkaliśmy się ze zrozumieniem naszej wizji. Mateusz Wcześniak i Aleksy Uchański uwierzyli w nasz projekt, pomimo iż była to nie tylko kontrowersyjna, ale też pierwsza produkcja, którą wspólnie tworzyliśmy - mówi Michał Ciastoń, założyciel Movie Games Lunarium. - Jak dowodzą wyniki sprzedaży, niesłabnące zainteresowanie tytułem i utrzymujące się wysokie oceny na Steamie, wsparcie Movie Games pozwoliło nam stworzyć wyjątkowy projekt. Cieszymy się, że wkrótce pojawi się na kolejnej platformie - dodaje.

Port najwyższej jakości

Okultystyczno-erotyczny horror to nie jedyny tytuł od Movie Games, który pojawił się na konsole Nintendo Switch. Pośród wydanych gier znajduje się m.in. zwycięzca Digital Dragons Indie Showcase - Soulblight, czyli gra z gatunku roguelike, a także gra wyścigowa z trybem multiplayer - VSR: Void Space Racing. Za port Lust for Darkness na konsolę Nintendo Switch odpowiada warszawskie studio SimFabric, które specjalizuje się w tego typu działaniach – obecnie pracuje między innymi nad konsolową wersją popularnego „Uboata” ze stajni Playway. Dzięki swojej rozbudowanej wiedzy na temat portowania gier, SimFabric może zapewnić najwyższą jakość i wierne oddanie oryginalnej produkcji. Dlatego też szefowie Movie Games właśnie im powierzyli misję przygotowania jednej ze swoich flagowych produkcji do podbicia rynku konsol.

- Rynek konsol, a przede wszystkim sektor Nintendo Switch, to ogromny potencjał wydawniczy. Korzystając z niego świadomie i dobierając produkcje odpowiednio do platform, można ukroić dla siebie znaczący kawałek tortu - mówi Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games. - Po sukcesie wydawniczym Lust for Darkness na komputery osobiste, a także naszych wcześniejszych premierach na Nintendo Switch, takich jak VSR: Void Space Racing, które figurowało przez długi czas na liście bestsellerów Game Store Nintendo, zdecydowaliśmy się na port Lust for Darkness. Tym samym, nasza produkcja dołącza do wciąż bardzo wąskiej oferty horrorów dostępnych na platformie Nintendo Switch. Ze względu na małe portfolio gier tego typu na tej konsoli, wierność odwzorowania wersji komputerowej, a także atrakcyjną cenę, zakładamy, że Lust for Darkness nie tylko powtórzy, ale wręcz znacząco przebije pod względem sprzedaży sukces wersji z PC - dodaje Mateusz Wcześniak.

Premiera Lust For Darkness na konsolę Nintendo Switch została wyznaczona na  12 lipca 2019 r. Gra będzie dystrybuowana w Europie i Ameryce Południowej. Cena gry została ustalona na 12.99 EUR z dodatkowym rabatem przy premierze 10%. Gra będzie dostępna zarówno w trybie tv, tablet, jak i handheld.

Trailer: https://youtu.be/RKpRMggXYDs

 

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2018 roku. Obecnie Movie Games zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

WhitePress Prawa