Eventy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Samsung Electronics gospodarzem AI Forum 2023 poświęconego innowacjom w obszarze AI i inżynierii komputerowej. Zgodnie z tematem przewodnim wydarzenia tj. „AI na dużą skalę na rzecz lepszego jutra” eksperci z branży i badacze będą dyskutowali o przyszłości sztucznej inteligencji.

Samsung Electronics Co, Ltd. ogłosiła dziś, że będzie gospodarzem Samsung AI Forum 2023, które odbędzie się 7 listopada w Suwon Convention Center w prowincji Gyeonggi w Korei. Forum pełni funkcję platformy do pokazywania najnowszych osiągnięć naukowych w obszarze sztucznej inteligencji (AI) i inżynierii komputerowej (CE), które będą miały wkład w ulepszanie technologii firmy w dziedzinie półprzewodników nowej generacji.

Samsung AI Forum 2023, którego gospodarzem jest Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), będzie również poświęcone kierunkom przyszłych badań z udziałem światowej sławy badaczy i ekspertów branżowych w obszarze AI. Siódma już edycja Samsung AI Forum będzie wydarzeniem stacjonarnym organizowanym pod hasłem „AI na dużą skalę na rzecz lepszego jutra”.

Forum zainauguruje Kye Hyun Kyung, Prezes i Dyrektor Generalny Dywizji Rozwiązań Device Solutions Samsung Electronics, następnie główne przemówienia wygłoszą Yoshua Bengio, profesor Uniwersytetu Montrealskiego, oraz Jim Keller, Dyrektor Generalny start-upu Tenstorrent z branży półprzewodników AI.

Swoje prelekcje wygłoszą także: Profesor Satoshi Matsuoka z Instytutu Nauk Komputerowych Riken w Japonii oraz Larry Zitnick, naukowiec prowadzący badania z Meta AI Research Lab. Wizją swoich badań podzielą się również liderzy badań w obszarze AI i CE reprezentujący SAIT, a także wiodący naukowcy z całego świata.

Podczas Samsung AI Forum 2023 zostaną poruszone dwa główne tematy: duże modele językowe i transformacja AI dla przemysłu, a także wielkoskalowe przetwarzanie dla dużych modeli językowych i symulacji, które obejmują odpowiednio AI i CE.

Samsung będzie gospodarzem ceremonii, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy Samsung AI Researcher Award oraz Samsung AI/CE Challenge. Wyróżnienia te mają uhonorować dobrze zapowiadających się badaczy, studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy osiągają znakomite wyniki w kraju.

Ponadto forum będzie dążyło do ożywienia ekosystemu badań w obszarze AI i CE poprzez prezentację publikacji wiodących artykułów naukowych i przygotowanie programów networkingowych dla uczestników.

„Wierzymy w to, że technologia półprzewodników nowej generacji udoskonalona przez AI i CE odegra kluczową rolę w poprawie jakości życia, a SAIT ściśle współpracuje z naukowcami i ekspertami, szukając nowych długoterminowych czynników stymulujących rozwój Samsung. Mamy nadzieję, że Samsung AI Forum przyspieszy ekspansję ekosystemu badań w obszarze AI i CE na całym świecie”, powiedział Gyoyoung Jin, Prezes SAIT i Współprzewodniczący Samsung AI Forum.

Rejestracja będzie możliwa od 12 września na stronie internetowej Samsung AI Forum, która pozwala uczestnikom zgłosić pytania do mówców, którzy wystąpią na Samsung AI Forum.

 

Samsung - Inteligentnie znaczy oszczędnie.