Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Dla wielu firm obecność na pierwszej stronie Google to „być albo nie być”. Co zrobić, aby faktycznie na nią trafić i utrzymać się na wysokiej pozycji? Co kryje się za skrótem SEO? W czym pozycjonowanie może pomóc mikro oraz małym przedsiębiorstwom? Już w najbliższy czwartek, 12 lipca o godzinie 18:00 w poznańskim Idea Hub, Piotr Michalak, starszy specjalista ds. SEO w Grupie TENSE zaprezentuje praktyczne podejście do pozycjonowania oraz pokaże, jak duże znaczenie w rozwoju biznesu może mieć ono w Internecie.

Choć SEO, czyli pozycjonowanie, przypomina walkę o jak najwyższe miejsce wśród rekordów w rankingu wyszukiwarki, przynieść ono może jeszcze więcej korzyści niż mogłoby się wydawać. Wśród zalet pozycjonowania wymienia się zwiększenie ruchu na stronie, wzrost zaufania do marki wśród konsumentów, możliwość lepszego poznania klientów oraz budowanie świadomości marki, które w rezultacie prowadzą do rozwoju biznesu.

Skuteczne pozycjonowanie może zajmować sporo czasu, jednak im więcej poświęci mu się uwagi, tym bardziej długotrwałe przynosi ono rezultaty. Wspinanie się po szczeblach stron w wyszukiwarkach zwiększa widoczność strony, co w konsekwencji mnoży szansę na pozyskanie coraz większej ilości klientów. Mimo osiągnięcia wymarzonej pierwszej strony w Google efekty mogą nie być natychmiastowe. Choć SEO nie sprawi, że z dnia na dzień obroty firmy większą się o kilkaset procent, to zmniejsza ono dystans pomiędzy marką a potencjalnym klientem, który spotykając się z firmą wielokrotnie z większym prawdopodobieństwem będzie chciał bliżej się z nią zapoznać. Co za tym idzie? Relacja z klientem nie jest szybka i jednorazowa. Długotrwałe budowanie zaufania poprzez SEO zaowocować może zdobyciem stałego klienta, który za sobą przyciągnąć może kolejnych interesantów.

Już w najbliższy czwartek, 12 lipca o godzinie 18:00 w poznańskim Idea Hub odbędą się bezpłatne warsztaty z SEO, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się jakie czynniki wpływają na widoczność serwisu, które elementy optymalizacyjne są możliwe do samodzielnego wdrożenia, a także poznają narzędzia, z których korzystają agencje SEO. W roli eksperta wystąpi Piotr Michalak, starszy specjalista ds. SEO oraz Lider Sekcji Szkoleniowej w Grupie TENSE. Od 2014 roku pracuje z największymi Klientami w zakresie przygotowywania strategii pozycjonowania i optymalizacji serwisów internetowych. Prowadzi również szkolenia i warsztaty – zarówno wewnętrzne jak i dla Klientów, Partnerów czy Studentów.

Idea Hub to przestrzeń coworkingowa, w której można bezpłatnie popracować, napić się kawy czy wynająć salę konferencyjną na spotkanie biznesowe. Regularnie odbywają się w niej również szkolenia dotyczące pozyskiwania i rozwijania przedsiębiorczych kompetencji.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy możliwe są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..