Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Polsce już 40 proc. miejsc pracy zagrożonych jest automatyzacją, a kompetencje cyfrowe stają się coraz bardziej kluczowe w nowych realiach cyfrowej gospodarki. Robotyka to obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów[1]. W związku z dynamicznie rozwijającym się światem technologii, edukacja na ten temat najmłodszych pokoleń staje się coraz ważniejsza. Już w sobotę, 24 marca w łódzkim Idea Hub odbędą się warsztaty LEGO dla dzieci. Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję, poprzez zabawę, poznać podstawowe zasady robotyki, jednocześnie przypominając sobie historię ulubionych postaci ze Star Wars.

Świat robotów od dawna fascynuje dzieci, które z rozmaitych materiałów próbują skonstruować coraz wymyślniejsze maszyny. Jedną z największych inspiracji dla milusińskich jest uniwersum Gwiezdnych Wojen, które aktywizowały również ich rodziców w dziecięcych latach. Okazuje się, że młodzieńcza frajda może być planem na przyszłość zawodową. W Polsce i na świecie nieustająco rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny robotyki, która wymieniana jest jako jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów[2]. Warto zatem już dziś pomyśleć o przyszłości dzieci. Jak łączyć przyjemne z pożytecznym od najmłodszych lat?

Idea Hub, przestrzeń coworkingowa, umożliwiająca pracę poza granicami biura, a po godzinach oferująca spotkania networkingowe dla przedsiębiorców, tym razem chce zaprosić najmłodszych łodzian do nauki poprzez zabawę. Wszystko po to, by przez rozrywkę oswajać je ze specyfiką robotyki oraz przygotowywać na czekający ich w przyszłości wybór ścieżki zawodowej. W sobotnie południe od godziny 11:00 łódzki Idea Hub przy ul. Drewnowskiej 58A zamieni się w pracownię robotyczną oraz centrum kreatywnych konstrukcji Lego®, w którym powstaną najbardziej znane postaci z Gwiezdnych Wojen, m.in. Darth Vader, R2-D2, Mistrz Yoda, Księżniczka Amidala, a także bitwa w kosmosie, statki Rebeliantów oraz myśliwce TIE. Wszystko z klocków LEGO® Classic i LEGO® Technic. Oprócz tego dzieci będą miały okazję zmierzyć się z quizem wiedzy o STAR WARS oraz posłuchać gwiezdnych historii.

Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zapisy możliwe są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o zadeklarowanie grupy wiekowej dziecka: 5-9 lat – godzina 11:00 – Star Wars na Lego Classic, 9-12 lat – godzina 13:30 –  Star Wars na Lego Technic (z silnikami). Każde z zajęć trwają 60 minut.

 

[1] Raport Gumtree.pl. „Aktywni + Przyszłość Rynku Pracy”

[2] Tamże