Eventy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Solidne wykonanie i ponadczasowa jakość w połączeniu z kreatywnością. W dzisiejszym wzornictwie nie można nie doceniać dorobku i doświadczenia starszych, ale również nie należy zamykać się na innowacyjność proponowaną przez młodych. W jaki sposób połączyć ze sobą te dwa obszary i tworzyć design na miarę przyszłych pokoleń? Na to i na wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź już niebawem na jubileuszowej edycji arena Design w Poznaniu. Swój udział potwierdziła również firma Mikomax Smart Office, która podczas wydarzenia zaprezentuje swój flagowy produkt Hush Work, a także drzewko akustyczne Tree. Oba rozwiązania są nominowane do konkursu TOP DESIGN award 2018.

Arena DESIGN, wydarzenie gromadzące nawet kilkadziesiąt tysięcy uczestników, zostało stworzone jako forum dla spotkań biznesowych architektów i producentów oraz prezentacji najnowszych trendów w zakresie projektowania. Motywem przewodnim edycji 2018 są POKOLENIA. Organizatorzy chcą podkreślić, jak istotne w projektowaniu jest czerpanie z wiedzy i doświadczenia poprzednich generacji, a przy tym niezamykanie się na kreatywność młodych.

Od lat kierujemy się ideą tworzenia mebli na miarę różnych pokoleń. Stawiamy przede wszystkim na solidne wykonanie i ponadczasową jakość. Jednocześnie pozostajemy otwarci na innowacje i nieszablonowe podejście w zakresie funkcjonalności i designu, charakterystyczne dla naszych czasów. Przykładem takich działań jest nowa odsłona biurka Stand Up, projektu Tomasza Augustyniaka, którą prezentowaliśmy na arena DESIGN w ubiegłym roku. Zależało nam na tym, by produkt spełniał wszelkie aktualne wymagania ergonomicznego miejsca pracy, dlatego wbudowaliśmy w nim mechanizm, pozwalający na manualną regulację wysokości. Dzięki temu możemy dostosować wysokość blatu do wzrostu użytkownika, a także zamienić zwykłe biurko robocze w stół do kreatywnych narad. Charakterystyczna prostokątna rama może być wykonana z klasycznych, trwałych tworzyw, takich jak stal lub lite drewno, dzięki czemu w przypadku Stand Up design idzie w parze z wysoką jakością - mówi Mateusz Siwiaszczyk, Dyrektor ds. kontraktów, Mikomax Smart Office.

Hush Work i Tree – przystosuj biuro do pracy indywidualnej

Pierwszym rozwiązaniem, które będzie można zobaczyć i przetestować na targach arena DESIGN w Poznaniu jest najnowszy produkt Mikomax Smart Office, kabina Hush Work. Rozwiązanie stanowi odpowiedź na potrzebę wydzielenia miejsca w przestrzeni biura do pracy cichej, a jego główne cechy skupiają się wokół akustyki, mobilności i funkcjonalności. Dodatkowo projekt wyróżnia kompaktowość, dzięki czemu bez problemu wkomponujemy Hush Work w istniejącą przestrzeń lub w przyszłości z łatwością przearanżujemy biuro.

Konstrukcja Hush Work została wykonana w technologii laserowej, z płyty komórkowej oraz szkła hartowanego, które zapewnia dostęp do naturalnego światła. Ponadto kabina wyposażona jest w aktywną wentylację uruchamianą czujnikiem ruchu, biurko, panel LED oraz wieszak i miejsce do siedzenia. Kabina ma wiele dodatkowych funkcji o których będą się mogli przekonać uczestnicy odwiedzający nasze stoisko na targach w Poznaniu – mówi Mateusz Siwiaszczyk.

Drugim rozwiązaniem, które jest nominowane do konkursu TOP DESIGN award 2018 jest drzewko akustyczne Tree, którego prototyp będzie również obecny na stoisku firmy Mikomax Smart Office. Niecodzienny kształt drzewka sprawia, że ścianka działowa nie jest już wyłącznie nudnym elementem praktycznym. Tree stanowi swoistą ozdobę biura, którą można dopasować do panującej w nim kolorystyki, a w dodatku umożliwia nam podział przestrzeni biurowej i pracę w skupieniu. Nie zapominamy o tym, że funkcjonalność jest równie ważna jak estetyka – Celem naszej firmy jest jak najlepiej wspierać użytkownika naszych rozwiązań w codziennej pracy. Zainteresowanie gości i wpisanie się w panujące trendy systemów Hash Work i Tree na arena DESIGN udowadniają, że solidne wykonanie, ponadczasowy design i innowacyjne rozwiązania są doceniane – przekonuje Mateusz Siwiaszczyk.

Mikomax Smart Office jest polską, rodzinną firmą z ponad 27-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie dopasowywania przestrzeni biurowych do organizacji. Posiada 16 salonów w Polsce i 65 partnerów za granicą. Ma ok. 250 współpracowników w centrali i salonach. Mikomax Smart Office to ekspert w tworzeniu nowoczesnych biur łączący fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Firma tworzy biura dostosowane do potrzeb, specyfiki, kultury organizacyjnej, charakteru działań swoich klientów oraz do celu, który chcą osiągnąć. Oferta firmy skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Mikomax Smart Office współpracuje m.in. z sektorem usług dla biznesu, telekomunikacji, consultingowym, transportowym i publicznym. Proponuje też kompleksowe usługi wspierające projekt, od procesu rozpoczęcia współpracy po realizację rozwiązań, np. projektowanie przestrzeni pracy, transport i montaż, czy szkolenia z zasad ergonomii. Firma prowadzi również działania badawcze, wśród których znalazł się m.in. raport „Biura nowoczesnych usług w opinii pracowników w Polsce” przeprowadzony pod patronatem ABSL. Z inicjatywy Mikomax Smart Office zrealizowany został pierwszy w Polsce projekt badawczy poświęcony smart workingowi. „Smart Working Guidebook for Poland” stanowiący praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców, którzy planują wdrożyć ten model w swojej organizacji. Mikomax Smart Office otrzymał wiele branżowych i biznesowych wyróżnień, m.in. The Red Dot Award Project Design 2017 Best of the Best, Diament Meblarstwa, tytuł Dobra Firma oraz trzykrotnie została Gazelą Biznesu. Firma jest Partnerem Strategicznym organizacji biznesowych takich, jak Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz International Facility Management Association (IFMA).

WhitePress Prawa