Eventy
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 150 przedstawicieli przedsiębiorstw sektora MSP przyjedzie do Krakowa w dniach 9-10 marca, aby zobaczyć rozwiązania IT oferowane przez zagranicznych producentów z m.in. z Czech, Finlandii, Niemiec, Słowacji, Węgier i Włoch. Celem jest usprawnienie zarządzania całym przedsiębiorstwem lub poszczególnymi obszarami - logistycznym, czy produkcyjnym. Przedsiębiorcy liczą, że znajdą takie rozwiązania na konferencji „IT BUSINESS IN POLAND”. Patronat nad konferencją objęły ambasady Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Polski rynek zaawansowanych rozwiązań IT wspomagających procesy zarządzania rozwija się dynamicznie, co nie uchodzi uwadze zagranicznych producentów. SYSTEMA GmbH posiada stabilną pozycję w sektorze systemów realizacji produkcji w Niemczech i na rynku międzynarodowym, posiada także oddziały w Ameryce Północnej i Azji. Teraz firma z Drezna planuje wejście do Polski i zdobycie nowych klientów. Podobnie Delfoi Oy, fiński  dostawca i producent systemów do planowania i realizacji produkcji. Również dostrzega potencjał polskiego rynku i zamierza pozyskać klientów w naszym kraju. W tym celu Niemcy, Finowie oraz pozostali dostawcy  zaprezentują swoje rozwiązania w trakcie konferencji. Ogółem zostanie zaprezentowanych około 10 rozwiązań oferowanych przez zagranicznych producentów.

- Coraz więcej producentów rozwiązań informatycznych, działających do tej pory poza granicami naszego kraju, chce dotrzeć z aplikacjami biznesowymi do polskich przedsiębiorstw. Inwestycjami zainteresowani są przede wszystkim dostawcy z Niemiec oraz państw Grupy Wyszehradzkiej. Producenci deklarują chęć wspólnego rozwijania technologii informatycznych oraz współpracy w obszarze marketingowym. – mówi Iwona Gajda, prezes BPC Group, organizatora konferencji.

Spółki BPC Group od 10 lat prowadzą monitoring inwestycji informatycznych w polskich przedsiębiorstwach. Przez ten czas zrealizowały ponad 2 tysiące projektów rekomendacyjnych i analitycznych na rzecz przedsiębiorstw, a także 200 projektów doradczych na rzecz dostawców, w tym związanych z formułowaniem strategii rozwoju oraz w obszarze sprzedażowym i marketingowym, budową i weryfikacją kompetencji sieci dealerskich.

Od listopada 2015 roku spółka z grupy – Synergy Poland rozwija dział Business Development Department, przedmiotem działalności którego jest nawiązywanie kontaktów z zagranicznymi dostawcami, planującymi inwestycje w Polsce.

Konferencja „IT BUSINESS IN POLAND” jest wydarzeniem, które ma w założeniu zapoznać dostawców zagranicznych z realiami polskiego rynku.

Zaplanowane na dni 9-10 marca br. wydarzenie odbędzie się w hotelu Hilton Garden Inn Krakow Airport, położonym tuż przy porcie lotniczym w Krakowie-Balicach. Pierwszego dnia konferencji przewidziano warsztaty, których mottem jest hasło: „Jak rozpocząć biznes IT w Polsce?”.

Warsztaty te będą skupiały się na zapoznaniu uczestników z planami inwestycyjnymi w polskich przedsiębiorstwach na 2016 rok, stopniem ich informatyzacji oraz procesem wprowadzania rozwiązań na polski rynek. Ponadto tego samego dnia przewidziane są warsztaty dla dostawców już operujących na polskim rynku – ich celem jest z kolei przybliżenie punktu widzenia klienta i wskazanie kluczowych aspektów istotnych w procesie sprzedaży i wdrożenia oferowanego rozwiązania. Drugi dzień konferencji przewidziany jest na prezentacje rozwiązań i spotkania dostawców z przedstawicielami polskich przedsiębiorstw z sektora korporacyjnego i MSP.

Uczestnictwo zapowiedziała kadra zarządzająca oraz przedstawiciele pionów merytorycznych przedsiębiorstw z całej Polski. Ich celem jest poznanie i wybór rozwiązań, które pozwolą na wyeliminowanie problemów w funkcjonowaniu ich firm i usprawnią zarządzanie.

Celem projektu pt. "IT BUSINESS IN POLAND" jest zachęcenie zagranicznych producentów do wejścia z zaawansowanymi rozwiązaniami IT na rynek polski i zaprezentowanie ich polskim przedsiębiorstwom. Konsultanci BPC dostrzegają duży potencjał dla sprzedaży rozwiązań niszowych, branżowych oraz wspierających zarządzanie całą firmą (klasy ERP, MES, WMS, BI, APS i in.). W gronie zagranicznych dostawców uczestniczących w konferencji jako prelegenci znajdziemy firmy z Czech, Niemiec, Słowacji i Węgier. Wśród nich m.in. Dyntell (Węgry), Delfoi Oy (Finlandia), Merz i SCADA Servis (Czechy), a także GRP i SYSTEMA (Niemcy). Dalsze kilkadziesiąt zagranicznych firm wyślę na nią swoich przedstawicieli, których celem będzie przygotowanie swoich przedsiębiorstw do wejścia na polski rynek.

Krakowska konferencja „IT BUSINESS IN POLAND” to pierwsze spotkanie tego typu z planowanej serii. Grupa BPC zorganizuje jeszcze w 2016 roku cztery takie wydarzenia – jedno w Polsce, w Warszawie (15.06) oraz trzy poza granicami naszego kraju – w Lipsku (Niemcy, 25.08), Brnie (Czechy, 15.09) oraz Dortmundzie (Niemcy, 25.10). Wszystkie te wydarzenia będą miały charakter warsztatowy. Skoncentrowane będą na pokazaniu specyfiki polskiego rynku IT, specyfiki procedur wyboru rozwiązań IT oraz sytuacji w poszczególnych branżach w sektorze MSP i korporacyjnym. Ich celem będzie przygotowanie zagranicznych dostawców do wejścia na polski rynek.

Udział w konferencji dla przedstawicieli przedsiębiorstw jest bezpłatny, darmowej rejestracji można dokonać na stronach Synergy Poland (www.synergia-it.pl).

 

Informacje BPC Group

Grupa firm konsultingowych BPC kieruje usługi doradcze do przedsiębiorstw sektora MSP oraz korporacyjnego. Wspiera zarządy oraz kadrę decyzyjną przedsiębiorstw w procesach wyboru zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Prowadzi systematyczne analizy systemów IT dostępnych na rynku polskim, weryfikuje kompetencje dostawców rozwiązań.

W ramach grupy BPC Grup działają dwie firmy konsultingowe oraz BPC Training Centre:

Synergy Poland  świadczy usługi doradcze na rzecz dostawców rozwiązań IT w obszarze zarządzania strategicznego oraz wzmacniania procesów sprzedażowych. Do chwili obecnej firma przeanalizowała kompetencje kilkuset firm informatycznych obecnych na rynku polskim. Ponad 200 projektów zrealizowała na zamówienie wzmacniając pozycję konkurencyjną dostawców. Usługi wsparcia strategicznego oraz marketingowego dotyczyły rozwiązań informatycznych kilkudziesięciu klas systemowych.

Business Penetration & Consulting świadczy usługi doradcze dla przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego, które planują inwestycje w obszarze informatycznym. Firma wspiera przedsiębiorstwa w następujących działaniach: Audyt organizacyjny przedsiębiorstwa; Procesowa analiza przedwdrożeniowa / optymalizacja procesów biznesowych; Opracowanie zapytania ofertowego; Nadzór nad wdrożeniem systemu informatycznego oraz outsourcing kadr informatycznych na potrzeby realizacji zaawansowanych projektów wdrożeniowych.

BPC Training Centre:  Oprócz doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany BPC Group organizuje warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorstw, które inwestują w nowe technologie informatyczne. 80% uczestników spotkań to kadra decyzyjna przedsiębiorstw: menadżerowie pionów produkcyjnych, osoby nadzorujące procesy logistyczne i magazynowe, szefowie IT, dyrektorzy finansowi oraz zarząd. W ciągu 8 lat działalności w ramach BPC Training Centre zostało wyedukowano kilka tysięcy osób.

WhitePress Prawa