Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Warszawa, 8 października 2015 r.


Konferencja obejmuje dwa bloki tematyczne.

Pierwszy dotyczy rozwiązań chmurowych w obszarze szkolnictwa wyższego. Głównym powodem, dla którego instytucje poszukują rozwiązań chmurowych jest racjonalizacja kosztów, zaś powodem, dla którego warto teraz przyjrzeć się takim rozwiązaniom jest coraz ciekawsza oferta ze strony firm. Można delegować do chmury obsługę kont pocztowych. Możliwe jest uzyskanie dostępu do systemu obsługi toku studiów w modelu SAAS. Przekazując dane uczelniane poza siedzibę uczelni trzeba działać w zgodzie z obowiązującym prawem. Te tematy zostaną poruszone w pierwszej części konferencji.

Drugi blok tematyczny jest związany z bardzo aktualnym tematem archiwizowania prac dyplomowych, przekazywania ich do Ogólnopolskiego Repozytorium Prac Dyplomowych oraz integracji systemów uczelnianych z systemami antyplagiatowymi. Zgodnie z wymogiem Ustawy uczelnia powinna podpisać umowę z wybranym dostawcą usług antyplagiatowych. Tę decyzję warto podjąć świadomie, po rozpoznaniu oferty rynkowej. Ważna jest nie tylko jakość wybranego systemu antyplagiatowego, ale także sposób jego integracji z systemem do obsługi toku studiów, który przekłada się na wygodę końcowego użytkownika.

 

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/fizu1/index.php

UWAGA: BEZPŁATNA REJESTRACJA JEST MOŻLIWA DZIĘKI PONIŻSZEMU FORMULARZOWI ZGŁOSZENIOWEMU: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2015/fizu1/formularz_pr_free.php

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.