Coaching
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W dzisiejszych czasach pracownicy oczekują od swojej pracy czegoś więcej niż tylko wypłaty i przetrwania od pierwszego do pierwszego. Teraz coraz częściej ludzie chcą wyzwań rozwojowych i sensu w wykonywanej pracy i aby im to zapewnić warto sięgać do różnych metod - w dalszej części artykułu dowiesz się z jakich.

 coaching

Podejście coachingowe pomaga pracownikom określić cele rozwojowe i motywacje, które pomogą im osiągnąć te cele. Pomaga to pracownikom wziąć odpowiedzialność za swoją satysfakcję z pracy. Dlatego menedżerowie powinni skutecznie wspierać samoświadomość i odpowiedzialność pracowników, aby ci częściej podejmowali działania, które zwiększą ich satysfakcję z pracy.

 

Istnieje wiele sposobów, które mogą zwiększyć satysfakcję pracownika z wykonywanych obowiązków, w tym:

  • Zapewnij wyzwanie i rozwój zawodowy: Pracownicy często chcą się rozwijać i uczyć nowych rzeczy, aby nie stać w miejscu. Dlatego warto zapewnić im wyzwania i możliwości rozwoju zawodowego, np. poprzez szkolenia, programy monitoringowe czy udzielanie feedbacku.
  • Znajdź sens i wartość w wykonywanych zadaniach: Dla wielu pracowników ważne jest, aby wiedzieć, że ich praca jest potrzebna i ma sens. Dlatego warto wyjaśnić, jakie cele ma firma i jak praca poszczególnych pracowników przyczynia się do ich realizacji.
  • Daj pracownikom swobodę i autonomię: Pracownicy chcą mieć pewną swobodę w podejmowaniu decyzji i realizacji zadań. Dlatego warto dać im autonomię i zaufać, że są w stanie dobrze wykonać swoje obowiązki.
  • Wykorzystaj elementy coachingu w codziennych rozmowach z pracownikami. Dzięki wykorzystaniu narzędzi i umiejętności coachingowych sprawisz, ze pracownik będzie bardziej zadowolony z wykonywanej przez siebie pracy.

O czym pamiętać wykorzystując umiejętności Coacha?  Przede wszystkim na trzymaniu się jednego stylu. Rozpoczynając rozmowę w stylu coachingowym („Jak byś to rozwiązał?”) nie powinniśmy przechodzić później do udzielania pracownikowi  rad („Twoje propozycje są do niczego. A teraz pokażę ci jak to zrobić”). Takie działanie, może ograniczyć zaufanie pracownika do managera.

Więcej o wykorzystaniu coachingu w pracy managera dowiesz się, sprawdzając szkolenia coachingowe dostępne na rynku.

WhitePress Prawa