Coaching
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Mikomax Smart Office ponownie na 4 Design Days.Gdzie się kończy biuro, a zaczyna pracownik? Najnowsze realizacje biurowe pokazują, że to właśnie człowiek znajduje się w centrum przestrzeni biurowej i decyduje o tym, jak i gdzie chce pracować. Na pytanie jak odpowiemy: elastycznie, na pytanie gdzie – w przestrzeni, która będzie się zmieniała razem z jego potrzebami i przede wszystkim, będzie stymulowała go do osiągania jak najlepszych efektów. Stąd narodził się trend na biura-ogrody, biura-domy czy w końcu biura-miasta. Przestrzenie, które wzbudzają pozytywne odczucia, uspokajają i nastrajają. Jak zaczarować biuro – miejsce pracy na żywym organizmie? Między innymi na to pytanie podczas 4 Design Days, trwającego od 15 do 18 lutego 2018 r., odpowiedzą Mateusz Siwiaszczyk oraz Bartosz Piłat, eksperci Mikomax Smart Office.

Już za niespełna 3 tygodnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach odbędzie się III edycja 4 Design Days – święta architektury, designu i nieruchomości. Wydarzenie to nie tylko przestrzeń wystawiennicza, ale również prezentacje i wydarzenia towarzyszące, debaty i dyskusje architektów, projektantów, producentów i właścicieli firm, o tym co kreuje światowe trendy w branży. Podczas tegorocznej edycji Mikomax Smart Office weźmie udział w dwóch debatach, które odbędą się 16 lutego, między godziną 12:00 a 15:30. O czym będzie mowa?

- Między innymi o złożoności procesu projektowania nowoczesnych przestrzeni biurowych. Na styku architektury, zarządzania, sztuki i nauk społecznych powstają modele i założenia projektowe aranżacji biur, które metaforycznie nazywa się bazami, narzędziami zarządzania czy domami. Każda metafora implikuje inny zestaw norm i zasad projektowych. W przypadku biura-bazy istotną kwestią są np. elastyczność i modułowa konstrukcja biura. W przypadku narzędzia pracy, projektanci skupią się jedynie na efektywnym wykonywaniu obowiązków osób zatrudnionych w organizacji. W biurze-domu lub biurze-mieście równie istotne stają się przestrzenie regeneracji. Co jednak chyba najistotniejsze, model organizacji przestrzeni biurowej, podobnie jak w przypadku wystroju wnętrza domu, przygotowywany jest w dialogu z najbardziej zainteresowanymi, czyli różnymi grupami pracowników – mówi mówi Mateusz Siwiaszczyk, Dyrektor Działu Kontraktów, Mikomax Smart Office.

Ekorozwój w aranżacji wnętrz

Obok dyskusji na temat złożonych modeli projektowych aranżacji biur, podczas 4 Design Days ekspert Mikomax Smart Office, Mateusz Siwiaszczyk wraz z pozostałymi prelegentami, m.in. Wiolettą Fabrycką, Client Relations Manafer, RD bud Sp. z o. o. oraz Petem Kercherem, założycielem Europejskiego Instytutu Projektowania i Niepełnosprawności i ambasadorem Design for All Europe, porozmawiają na temat zrównoważonych modeli biznesowych w projektowaniu wnętrz. – Przedsiębiorstwa mogą przyjąć unikatowe, ekologiczne instrumenty zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju. Mikomax Smart Office realizuje ją poprzez odpowiedzialne podejście do produkcji mebli. W jaki sposób? Będzie można się tego dowiedzieć już 16 lutego w ramach bloku tematycznego „Design.Wnętrza”dodaje Mateusz Siwiaszczyk.

III edycja 4 Design Days odbędzie się w dniach 15-18 luty 2018 r, w ramach wydarzenia poruszone zostają tematy z obszaru architektury, aranżacji wnętrz, designu i wzornictwa.

Mikomax Smart Office jest polską, rodzinną firmą z ponad 26-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie dopasowywania przestrzeni biurowych do organizacji. Posiada 16 salonów w Polsce i 65 partnerów za granicą. Ma ok. 250 współpracowników w centrali i salonach. Mikomax Smart Office to ekspert w tworzeniu nowoczesnych biur łączący fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Firma tworzy biura dostosowane do potrzeb, specyfiki, kultury organizacyjnej, charakteru działań swoich klientów oraz do celu, który chcą osiągnąć. Oferta firmy skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Mikomax Smart Office współpracuje m.in. z sektorem usług dla biznesu, telekomunikacji, consultingowym, transportowym i publicznym. Proponuje też kompleksowe usługi wspierające projekt, od procesu rozpoczęcia współpracy po realizację rozwiązań, np. projektowanie przestrzeni pracy, transport i montaż, czy szkolenia z zasad ergonomii. Firma prowadzi również działania badawcze, wśród których znalazł się m.in. raport „Biura nowoczesnych usług w opinii pracowników w Polsce” przeprowadzony pod patronatem ABSL. Z inicjatywy Mikomax Smart Office zrealizowany został pierwszy w Polsce projekt badawczy poświęcony smart workingowi. „Smart Working Guidebook for Poland” stanowiący praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców, którzy planują wdrożyć ten model w swojej organizacji. Mikomax Smart Office otrzymał wiele branżowych i biznesowych wyróżnień, m.in. The Red Dot Award Project Design 2017 Best of the Best, Diament Meblarstwa, tytuł Dobra Firma oraz trzykrotnie została Gazelą Biznesu. Firma jest Partnerem Strategicznym organizacji biznesowych takich, jak Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz International Facility Management Association (IFMA).

WhitePress Prawa