Case Study
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

 

W ramach realizowanej strategii rozwoju, firma La Redoute wybrała platformę do elektronicznej wymiany danych (EDI) od Comarch. Rozwiązanie zoptymalizuje procesy w łańcuchu dostaw realizowane w modelu droppshipping, szczególnie popularnym w e-commerce. Polega on na przeniesieniu procesu dostarczenia towarów na dostawcę. Platforma umożliwia firmie skuteczniejsze śledzenie procesu składania i realizacji zamówień.

Głównym celem projektu jest zapewnienie wiarygodności i jakości danych wymienianych między partnerami biznesowymi w trakcie całego procesu realizacji zamówienia. W dotychczasowej wymianie dokumentów zdarzały się błędy lub nieprawidłowości utrudniające monitorowanie statusu zamówień. Nieścisłości te znacząco wpływały na jakość odbioru usługi przez klienta końcowego, dając w efekcie negatywny obraz działalności przedsiębiorstwa.

Ponad 80 000 dokumentów wymienianych miesięcznie

Projekt został uruchomiony w 2018 roku. Oprócz migracji technicznej obejmuje podłączenie nowych kontrahentów. W projekcie La Redoute wymienia miesięcznie ponad 80 000 różnych typów dokumentów: zamówień, potwierdzeń zamówienia i awiz wysyłki, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie e-faktury. Z rozwiązania korzystają oddziały zlokalizowane we Francji, Belgii i Szwajcarii. W przyszłości firma planuje objąć projektem wszystkie kraje, w których działa.

Go Live projektu miał miejsce w czerwcu 2018 roku. Od samego początku zależało nam na dostarczeniu La Redoute stabilnej platformy EDI, będącej w stanie sprostać wysokim ambicjom i wymaganiom jakościowym firmy. Po kilku miesiącach od uruchomienia projektu możemy powiedzieć, że udało nam się osiągnąć założone cele. Sukces zawdzięczamy bardzo dobrej, partnerskiej współpracy. Obecnie pracujemy wspólnie nad podłączeniem nowych kontrahentów oraz rozbudową platformy za granicą - mówi Matthieu Roussel, key account manager w Comarch.

Przez cały okres realizacji projektu, zespół Comarch brał pod uwagę nasze wymagania i uwzględniał ograniczenia wynikające ze specyfiki naszego sektora. Cały zespół bardzo intensywnie pracując był otwarty na nasze oczekiwania, wykazując się poczuciem odpowiedzialności za projekt, co bardzo doceniamy - mówi Mathieu Blampain, kierownik ds. projektów informatycznych w La Redoute.

O La Redoute

La Redoute to przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w szeroko pojmowanej konfekcji i materiałach dekoracyjnych. Stronę La Redoute.fr miesięcznie odwiedza średnio 9 milionów użytkowników. Sprzedaż internetowa stanowi ponad 85% obrotów przedsiębiorstwa we Francji. La Redoute jest obecna w ponad 20 krajach, posiada ponad 10 milionów aktywnych klientów na całym świecie. Marka ta posiada również aplikacje na smartphony i jest obecna w mediach społecznościowych.

O Comarch

Od ponad 25 lat Comarch pomaga klientom największych polskich i światowych marek w osiąganiu większej rentowności poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań IT. Comarch zdobył doświadczenie w najważniejszych branżach takich jak telekomunikacja, finanse, bankowość i ubezpieczenia, handel i usługi, infrastruktura IT, administracja publiczna, przemysł, służba zdrowia, a także sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma prowadzi działalność biznesową w ponad 100 krajach na 6 kontynentach. Comarch obecnie zatrudnia ponad 6200 pracowników na całym świecie.