Case Study
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Niemal w każdej gałęzi przemysłu i w każdej branży regularnie pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym można pracować lepiej, skuteczniej, wydajniej czy lżej i bardziej komfortowo. Chcąc rozwijać swoją firmę, warto wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne, ponieważ są one źródłem wielu korzyści nie tylko dla funkcjonowania firmy, ale także dla pracowników. Jedną z takich nowoczesnych opcji jest automatyzacja magazynów i informatyczny system zarządzania nimi. Komu takie rozwiązanie jest polecane, jakie ma zalety i jakie korzyści płyną z jego wprowadzenia? 

 Czym jest system magazynowy UNIS WMS?

WMS, czyli Warehouse Management System, to specjalistyczny system do zarządzania magazynami. Polska firma AutoID stworzyła autorskie rozwiązanie, jakim jest UNIS WMS, a więc globalny system automatyzacji magazynów. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowanie wszystkich procesów, zadań oraz produktów, które wykonuje się i które znajdują się w magazynie. System obejmuje szereg funkcjonalności dla poszczególnych elementów, obejmując tym samym wszystkie procesy od przyjęcia towaru na magazyn, przez czas jego magazynowania, aż po wydanie towaru z magazynu. UNIS WMS to kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko służy do zarządzania magazynem, ale także do optymalizacji wykorzystania przestrzeni magazynowej.

 

Dla kogo przeznaczony jest system UNIS WMS?

System magazynowy WMS autorstwa AutoID sprawdzi się we wszystkich przedsiębiorstwach z branży handlowej, logistycznej i produkcyjnej oraz w każdej firmie, która dysponuje magazynem i zatrudnia pracowników do jego obsługi. UNIS WMS z powodzeniem może współpracować z istniejącym już w danej firmie systemem ERP lub może być samodzielnym rozwiązaniem z szeregiem zróżnicowanych opcji precyzyjnie dopasowanych do potrzeb i preferencji danego przedsiębiorstwa.

 

Jak wygląda funkcjonowanie UNIS WMS?

Autorski system firmy AutoID wykorzystuje technologie RFID, NFC oraz kody kreskowe. Kody kreskowe stosuje się do oznaczania wszystkich poszczególnych elementów, począwszy od produktów, półproduktów, a kończąc na kontrahentach i gniazdach magazynowych. Kody kreskowe sczytywane są za pomocą bezprzewodowych terminali lub tradycyjnie w aplikacji okienkowej. System WMS zbiera, przechowuje i udostępnia stany magazynowe wraz z lokalizacją poszczególnych produktów w magazynie. Ponadto pomaga przydzielać zadania odpowiednim pracownikom i kontrolować postęp ich pracy. Co więcej, pomaga w kompletowaniu zamówień, śledzeniu towarów i inwentaryzacji.  Całość ma na celu pełną automatyzację oraz optymalizację wszystkich procesów magazynowych.

 

Największe zalety stosowania systemów WMS

Stosowanie systemów do zarządzania magazynem to szereg korzyści dla przedsiębiorstwa. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć eliminację wszelkich pomyłek związanych z realizacją procesów logistycznych, maksymalne obniżenie strat spowodowanych upłynięciem daty ważności towarów oraz znacznie zwiększoną przepustowość i zachowanie terminowości realizacji usług. Stosowanie systemu UNIS WMS przekłada się na zwiększenie konkurencyjności, możliwość pozyskania nowych klientów i utrzymania obecnych. Szybsza, bezbłędna realizacja usług przekłada się na większe zadowolenie kontrahentów. Ponadto automatyzacja magazynów pozwala na przeprowadzanie ciągłych kontroli stanów magazynowych, dzięki czemu inwentaryzacja jest szybka, bez pomyłek i nie wymaga przerywania dotychczasowej pracy. WMS to także zaawansowane mechanizmy raportowania i możliwość wglądu do wszystkich zebranych danych.

 

System dopasowany do potrzeb

UNIS WMS to rozwiązanie bardzo elastyczne. Można je w pełni dopasować pod względem zakresu funkcjonalności do potrzeb poszczególnych firm. Nie ma znaczenia czy firma produkuje artykuły spożywcze, budowlane czy ogrodnicze, jest to przedsiębiorstwo handlowe lub firma logistyczna. UNIS WMS będzie mieć zdefiniowane procesy i obszary dopasowane do branży.

 

Podsumowując

Rozwiązanie UNIS WMS oferowane przez firmę AutoID jest dla firm, które chcą zoptymalizować przyjęcia, przesunięcia i wydania magazynowe, szybciej przygotowywać przesyłki, śledzić poszczególne partie towarów, lepiej rozlokowywać produkty w magazynie i móc je później bez problemu zidentyfikować czy przeprowadzać szybszą inwentaryzację. To tylko niewielka część możliwości, jakie oferuje system magazynowy UNIS WMS.

WhitePress Prawa