Case Study
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

23 lipca br. została podpisana umowa dotycząca wdrożenia rozwiązania ERP, systemu Microsoft Dynamics AX 2012 w Poczcie Polskiej. Implementacją nowego systemu dla Poczty Polskiej zajmie się konsorcjum firm Bonair SA, Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. i Arcus S.A. 

 

Zawarta umowa obejmuje zakup, zaprojektowanie i wdrożenie systemu informatycznego Microsoft Dynamics AX, a także integrację z aplikacjami dziedzinowymi Poczty Polskiej. Microsoft Dynamics AX będzie wspierać Pocztę Polską w obsłudze procesów gospodarki własnej: finansów i księgowości, środków trwałych, gospodarki magazynowej oraz rozliczania nieruchomości. Z nowego systemu będzie docelowo korzystać ponad 500 użytkowników. Wdrożenie
i szkolenia będą odbywały się na terenie całego kraju.

- Podpisany kontrakt z Pocztą Polską to dla nas ważny i prestiżowy projekt. Wpisuje się w strategię biznesową Bonair, w ramach której od lat realizujemy projekty dla dużych przedsiębiorstw, podmiotów administracji publicznej oraz instytucji finansowych - komentuje Daniel Olejniczak, Wiceprezes Zarządu, Bonair SA. – Jesteśmy przekonani, że zarówno nowoczesna i elastyczna platforma Microsoft Dynamics AX, jak i doświadczenie oraz kompetencje zespołów po stronie naszego Konsorcjum i naszego Klienta pozwolą Poczcie Polskiej usprawnić procesy biznesowe oraz wesprzeć dalszy dynamiczny rozwój oferty Grupy Poczty Polskiej – dodaje.

- Arcus Systemy Informatyczne ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie we wdrażaniu narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie instytucjami i przedsiębiorstwami. Dzięki przeprowadzonym przez lata projektom zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, możemy podjąć się wdrożenia w tak dużej i rozproszonej organizacji jak Poczta Polska – mówi Krzysztof Jaśkiewicz, Prezes Zarządu Arcus Systemy Informatyczne.

- Grupa Arcus jest coraz silniej obecna w kolejnych obszarach rynku informatycznego dzięki spółkom wchodzącym w jej skład. Arcus Systemy Informatyczne ma bardzo duże doświadczenie we wdrażaniu i integracji systemów, w szczególności klasy ERP. Cieszymy się, że nasza Grupa może wspomóc Pocztę Polską w prowadzeniu biznesu za pomocą nowoczesnych narzędzi Microsoft Dynamics AX – komentuje Michał Czeredys, Prezes Zarządu Arcus S.A.

 

***

Informacje o Poczcie Polskiej

Poczta Polska - operator narodowy pocztowy, który w 2015 roku wygrał konkurs organizowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej na obsługę Polaków przez najbliższe 10 lat w zakresie powszechnych usług pocztowych. Poczta Polska jest największym operatorem w kraju z siecią obejmującą blisko 7500 placówek, świadczących usługi Klientom indywidualnym i biznesowym. Z danych CBOS z 2015 roku wynika, że ok 93% ankietowanych Polaków korzystało z usług pocztowych tego operatora w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zgodnie ze strategią Poczty Polskiej na lata 2015-2020, głównym obszarem wzrostu firmy będą paczki, przesyłki kurierskie i cały łańcuch wartości dla eCommerce. Poczta Polska chce osiągnąć w tym segmencie 1,5 mld zł przychodów, co oznacza wzrost o 100 proc.

Informacje o Bonair SA

Bonair SA jest dostawcą usług i rozwiązań informatycznych dla branży finansowej, administracji publicznej, przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Firma istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się we wdrażaniu systemów wspierających zarządzanie klasy ERP, CRM, Business Intelligence, a także zajmuje się projektowaniem i tworzeniem dedykowanych aplikacji branżowych. Firma posiada najwyższy status partnerstwa z Microsoft „Gold Certified Partner” m.in. w zakresie ERP. W biurach w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu firma zatrudnia przeszło 190 osób, w tym wysoko wykwalifikowanych analityków, projektantów, konsultantów, programistów i inżynierów systemowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bonair.com.pl.

Informacje o Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

Arcus Systemy Informatyczne jest dostawcą i producentem rozwiązań informatycznych oraz integratorem. Od prawie 20 lat dostarcza rozwiązania wspomagające zarządzanie procesami biznesowymi w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych. Realizuje projekty informatyczne zwiększające efektywność pracy klientów z wykorzystaniem nowoczesnych i sprawdzonych narzędzi informatycznych uzupełnianych wysokiej jakości usługami.

Informacje o Arcus S.A.

ARCUS S.A. jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. Spółka jest wyłącznym przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. Inne spółki z Grupy Arcus to: ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o., T-matic Systems (kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci energetycznych) oraz Docusoft (autorskie oprogramowanie do zarządzania obiegiem dokumentów i projektów). Do największych klientów GRUPY ARCUS należą firmy z branży finansowej i ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, energetycznej, operatorzy pocztowi i logistyczni oraz administracja publiczna.

WhitePress Prawa