Case Study
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Nowości technologiczne od Microsoft dostępne w pakiecie NAV365 Zalety integracji systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV z Office 365 i Microsoft Azure

12 maja 2015 roku, swoja oficjalną premierę miał nowy produkt wprowadzony na rynek przez IT.integro o nazwie NAV365. Opiera się on na najnowszych rozwiązaniach technologicznych Microsoft, wśród których jest system ERP – Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Office 365 oraz chmura obliczeniowa Microsoft Azure. Zostały one zintegrowane, dzięki czemu system ERP, który jest kluczowym elementem pakietu NAV365, jest znacznie efektywniejszy i przyjaźniejszy dla przeciętnego użytkownika.

 

Co właściwie daje połączenie technologii od Microsoft? Przede wszystkim znacznie usprawnia pracę użytkowników. Dzięki połączonym rozwiązaniom oferowanym przez Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Office 365 oraz Azure pracownicy znacznie szybciej i wydajniej wykonują swoje obowiązki, mają możliwość pracy w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzaniu mobilnym, mogą pracować wspólnie na jednym dokumencie oraz generować wiarygodne dane i obliczenia.

 

Nowości technologiczne dostępne w NAV365

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Microsoft Word

 

System ERP dostępny w NAV365 posiada wbudowane szablony Microsoft Word, co znacznie upraszcza edycję wyglądu raportów. Użytkownicy otrzymują do dyspozycji narzędzia prostego wyboru szablonów, które ułatwiają wydruk dokumentów. Opcja ta jest szczególnie przydatna przy drukowaniu różnych wzorców faktur dla każdego typów klientów (krajowych, zagranicznych, hurtowych, detalicznych, sieci sklepów). Dodatkowo korzystając z Microsoft Dynamics NAV istnieje możliwość harmonogramowania raportów. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności, użytkownik korzystający z NAV365 ma możliwość wyboru następujących opcji raportowania:

- standardowy raport Microsoft Dynamics NAV (RDLC), który wykorzystuje technologię Microsoft Visual Studio i Microsoft SQL Reporting Services,

- przy użyciu Microsoft Word,

- do pliku PDF.

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Microsoft Excel

 

Dzięki integracji systemu ERP – Dynamics NAV z Microsoft Excel istnieje możliwość przesyłania danych i ich generowania na 3 sposoby:

- poprzez eksport stron, list, arkuszy do Microsoft Excel,

- poprzez eksport danych budżetowych do Microsoft Excel,

- poprzez drukowanie raportów w programie Microsoft Excel.

Integracja znacznie skróciła czas generowania i przetwarzania raportów, które dzięki technologii Microsoft stały się znacznie bardziej wiarygodne.

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z SharePoint

 

Korzystając z Microsoft Dynamics NAV można stworzyć stronę SharePoint Online, która usprawni pracę zespołu. Zyskujesz dostęp do najważniejszych danych i raportów. Na stronie SharePoint Online możesz analizować codzienne raporty i zmiany zachodzące w czasie rzeczywistym. Wszystkie dane i raporty pochodzą wprost z Microsoft Dynamics NAV. Wystarczy jedno kliknięcie i uzyskujesz dostęp do swojego profilu w systemie ERP. Nie trzeba żadnych dodatkowych haseł. Microsoft spaja dwa światy w jednym interfejsie.

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Power BI

 

Coraz częściej małe i średnie firmy sięgają po rozwiązania analityczne z obszaru Business Intelligence. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzisiejszych przedsiębiorców, NAV365 udostępnia narzędzia do analizy i przetwarzania danych – Microsoft Power BI. Wśród nich znajdują się:

Power Query umożliwiający gromadzenie danych z wielu różnych źródeł (na przykład: Wikipedia i dane statystyczne);

Power Pivot to narzędzie, które rozszerza możliwości oferowane przez Microsoft Excel dodając hierarchię, relacje, wskaźniki wydajności KPI. Ma on także wbudowaną pamięć, która umożliwia przechowywanie wygenerowanych modeli;

Power View umożliwia wyświetlanie danych oraz raportów w sposób interaktywny, za pomocą wykresów i diagramów;

Power Map jest narzędziem niezwykle widowiskowym, ponieważ pozwala na integrację danych Microsoft Excel z mapami Microsoft Bing.

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z OneNote

 

OneNote jest aplikacją, która umożliwia dodawanie i organizowanie notatek. W pakiecie NAV365 została ona zintegrowana z systemem ERP – Dynamics NAV, dzięki czemu pracownicy mogą zamieszczać ważne informacje, dotyczące poszczególnych rejestrów, bądź całych stron. Microsoft OneNote umożliwia łatwe udostępnianie informacji wszystkim pracownikom korzystającym z Microsoft Dynamics NAV.

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Exchange

Usługa zawarta w pakiecie NAV365 – Exchange, zapewnia dostęp do poczty klasy biznesowej, do kalendarza oraz jego współdzielenie ze współpracownikami. Dodatkowo usługa pozwala na wgląd do danych ze wszystkich urządzeń łączących się z Internetem. Dzięki jej integracji z Microsoft Dynamics NAV użytkownik uzyskuje możliwość szybkiej wymiany informacji.

 

Integracja Microsoft Dynamics NAV z Microsoft Azure

 

Microsoft Azure jest chmurą obliczeniową, na której lokowany jest NAV365. Dzięki połączeniu technologii chmurowej z systemem ERP, klient znacznie ogranicza koszty utrzymania infrastruktury IT. Płaci jedynie za wykorzystane zasoby. Dodatkowym atutem chmury jest nieograniczona wydajność. Użytkownicy nie muszą się martwić, że wraz ze wzmożonym ruchem w interesie ich możliwości zostaną ograniczone, jak często zdarza się w przypadku tradycyjnych serwerów. Technologia Microsoft Azure jest niezawodna, całkowicie bezpieczna i doceniana przez coraz większą ilość firm i instytucji na świecie. Teraz, dostęp do niej mają także małe i średnie firmy.

 

 

NAV365 jest pierwszym, dostępnym na rynku, abonamentowym systemem ERP – Microsoft Dynamics NAV. Jest to nowoczesne rozwiązanie, opierające się na najnowszych technologiach. Dzięki temu, że subskrypcja usunęła barierę wejścia przeciętnej firmy z sektora MŚP, coraz więcej firm będzie mogła cieszyć się najwyższej klasy oprogramowaniem ERP, które obecnie wykorzystywane jest w ponad 100 000 firm na całym świecie.

 

Po więcej informacji dotyczących NAV365 zapraszamy na stronę: www.NAV365.pl