Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Pierwszy materiał pokazujący świat produkcji Movie Games – gry „Alaskan Truck Simulator” trafił właśnie do sieci. Tworzony we współpracy z grupą Discovery symulator kierowcy ciężarówki, do którego twórcy dodali ekscytujące elementy survivalu, budzi ogromne zainteresowanie wśród fanów gier wideo.

 

Walka z mrozem, wiatrem i śniegiem. Piękne krajobrazy i niebezpieczne okolice, w których zagrożeniem jest nie tylko niesprzyjająca aura, ale również czyhające na kierowcę dzikie zwierzęta. Cenny ładunek, który musi trafić w wyznaczone miejsce na czas. To wszystko czeka na graczy w „Alaskan Truck Simulatorze”. Przygotowywana przez spółkę Movie Games gra nie tylko umożliwi jazdę olbrzymim pojazdem po północnoamerykańskich ostępach, ale również sprawdzi nasze umiejętności przetrwania w niesprzyjających warunkach dzięki innowacyjnym dla symulatorów elementom survivalu. Zapowiedź tej produkcji wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród graczy i fanów gatunku na całym świecie. Teraz przyszedł czas na pierwsze zaprezentowanie materiałów z gry. Na pokazanych przez twórców nagraniach widać scenerie Alaski i świat po którym poruszać będzie się gracz.

- Prace nad Alaskan Truck Simulatorem to ogromne wyzwanie, wiemy jak wiele osób z dużymi nadziejami czeka na tę produkcję. Wishlista na Steamie konsekwentnie rośnie, co daje nam jeszcze więcej motywacji do pracy nad tą grą. Temat jest bardzo obszerny, musimy dać graczom możliwie dużo swobody i zbudować duży i dopracowany świat, którego elementy właśnie ujawniamy. Mogę powiedzieć, że na pewno warto czekać na tę produkcję. W tym momencie po raz pierwszy pokazujemy to, co dla graczy najważniejsze, czyli elementy prosto z gry. Z ogromnym zaciekawieniem czekamy na ich reakcje i opinie, ale jednocześnie zachowujemy duży spokój. Wiemy, że będzie to innowacyjna propozycja na rynku symulatorów jazdy, mamy nadzieję, iż przypadnie ona do gustu fanom gatunku – zapowiada prezes Movie Games Mateusz Wcześniak.

Niesłabnące zainteresowanie symulatorami, ze szczególnym uwzględnieniem tych pozwalających wcielić się w kierowcę samochodu ciężarowego, sprawia, że „Alaskan Truck Simulator” ma szansę nawiązać do ogromnych sukcesów innych gier z tego gatunku. Przypomnijmy, że produkcje takie jak „American Truck Simulator” czy „European Truck Simulator” potrafią mimo znacznie niższych budżetów na marketing osiągać lepsze wyniki sprzedaży niż topowe produkcje o wielomilionowych budżetach. – Oczywiście obserwujemy ten trend, bo pytanie graczy w co lubią i chcą grać jest wpisane w nasze DNA. Nie zamierzamy jednak nikogo kopiować. Dodanie elementów survivalu i współpraca z grupą Discovery sprawi, że Alaskan Truck Simulator będzie nie tylko dopracowaną, ale też oryginalną produkcją – podkreśla Mateusz Wcześniak.

Teaser świata Alaskan Truck Simulator: https://youtu.be/QmKh3lZXvgM

 ***

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od ćwierćwiecza związanego z gamingiem i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego rynku gier komputerowych, developera z 27-letnim doświadczeniem. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2018 roku. Obecnie Movie Games zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

WhitePress Prawa