Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Intel Security oferuje teraz nowe narzędzie do przeciwdziałania mailowym atakom phishingowym w ramach zestawu Microsoft Office 365 Channel Kit. Nowy Channel Kit pozwala partnerom ocenić wiedzę i umiejętności klientów w zakresie identyfikacji ataków phishingowych oraz w oparciu o wyniki tekstu dostarcza indywidualne rekomendacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa.

Microsoft Office 365 dominuje na silnie rozwijającym się rynku usług biurowych w chmurze, a poczta elektroniczna jest najpopularniejszą funkcją w ramach tej usługi. Nie jest to już opcja tylko dla małych i średnich przedsiębiorstw: Gartner przewiduje, że 1/3 wszystkich firm zacznie korzystać z biura w chmurze do roku 2017. Przeniesienie poczty elektronicznej do Office 365 może dać redukcję kosztów o ponad 50%, Intel Security zwraca jednak uwagę na konieczność odpowiedniego zabezpieczenia komunikacji mailowej w chmurze. 

Wciąż największym niebezpieczeństwem wiążącym się z korzystaniem z poczty elektronicznej są ataki phishingowe, które polegają na wyłudzaniu danych osobowych i pozwalają cyberprzestępcom na skuteczniejsze namierzenie ofiar. Według instytutu SANS 95% wszystkich ataków na sieci firmowe jest efektem skutecznych ataków ukierunkowanych typu spear phishing. Organizacje muszą mieć świadomość, że wystarczy jedna skuteczna wiadomość phishingowa, aby dokonać infiltracji sieci biznesowej. Nie każdy przedsiębiorstwa jednak potrafi samodzielnie ocenić, jaki jest poziom wiedzy jego pracowników w zakresie rozpoznawania tego typu ataków. Intel Security rokrocznie przygotowuje i przeprowadza phishing quiz, którego wyniki są zazwyczaj alarmujące. Opublikowane w maju wyniki testu przeprowadzonego na 19 tysiącach użytkowników ze 144 krajów pokazały, że niemal nikt z nas nie potrafi prawidłowo zidentyfikować wszystkich wiadomości typu phishing. Zagrożenie – zwłaszcza dla przedsiębiorców – jest zatem bardzo duże. 

To dlatego Intel Security przygotował także specjalny test phishingowy, który stał się częścią zestawu Channel Kit dla partnerów. Dzięki nowemu narzędziu Phishing Tool partnerzy mogą sprawdzić poziom wiedzy dotyczącej ataków phishingowych wśród pracowników klienta, wykorzystać wyniki w celu identyfikacji słabych punktów i zaproponować zaawansowane zabezpieczenia antyphishingowe oraz działania edukacyjne.

Cyberprzestępcy zdają sobie sprawę, że najsłabszym ogniwem sieci zabezpieczeń firmy bywa człowiek. Dlatego na szeroką skalę stosują ataki phishingowe, które pozwalają im dostać się do sieci firmowej – wystarczy jeden pracownik nieświadomy zagrożenia. To dlatego od wielu lat w Intel Security zwracamy szczególną uwagę na edukację pracowników i sprawdzamy przygotowanie ludzi do rozpoznania phishingu. Zależy nam na tym, aby podobne działania mogli przeprowadzać nasi partnerzy. Świadomość tego, jak duże jest zagrożenie, może uchronić przedsiębiorcę przed skutkami ataków cyberprzestępców – tłumaczy Arkadiusz Krawczyk, Country Manager, Intel Security Poland. 

Intel Security wprowadził na rynek zestaw dla parterów Channel Kit, ponieważ coraz więcej firm przechodzi na rozwiązania biura w chmurze, np. Microsoft Office 365, nie zwracając przy tym uwagi na odpowiedni poziom zabezpieczeń. Przedsiębiorstwa potrzebują jednak odpowiednich narzędzi do ochrony danych, programów i infrastruktury. Ukierunkowane ataki phishingowe wymagają zaawansowanej ochrony, a zabezpieczenie skrzynki e-mail obniża ryzyko zaplanowanych ataków wirusowych i zapewnia bezpieczne przeglądanie stron i lepszą edukację antyphishingową. Warto zwrócić uwagę na to, że np. dzięki ochronie poczty elektronicznej McAfee Email Protection użytkownicy usługi mailowej Office 365 mogą zyskać wysokie wskaźniki eliminacji spamu oraz taki tryb pracy poczty elektronicznej, który zapobiega zakłóceniom i zapewnia stały dostęp do skrzynki w przypadku awarii infrastruktury Office 365 lub hostowanej skrzynki mailowej.

Sprzedawcy zainteresowani zestawem Microsoft Office 365 Channel Kit powinni skontaktować się z wybranym dystrybutorem lub odpowiednim kierownikiem ds. sprzedaży kanałowej w firmie Intel Security.