Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

W połowie lipca b.r., w Orlando na Florydzie (USA), odbyła się Konferencja Microsoft Worldwide Partner Conference 2015. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 15.000 partnerów i pracowników Microsoft z całego świata.

Wydarzenie stało się doskonałą platformą wymiany poglądów, strategii, oczekiwań oraz nowości, wśród wszystkich partnerów Microsoft na świecie. Spotkanie obfitowało licznymi nowościami oraz innowacjami, wśród których ważne miejsce odegrała prezentacja najnowszej wersji systemu ERP.

Chmura kluczowym elementem strategii Microsoft

Tematem przewodnim całej konferencji stała się Chmura oraz perspektywy biznesowe z nią związane. Strategia Microsoft nastawiona jest na popularyzowanie rozwiązań chmurowych wśród klientów oraz budowę świadomości czym jest i jakie korzyści daje chmura na rynku B2B i B2C. Głównym celem Microsoft jest uzyskanie tytułu lidera w nowym środowisku informatycznym, jakim jest Cloud.

Podczas spotkania, przedstawiciele Microsoft wielokrotnie podkreślali znaczenie, jakie dla rozwoju firmy mają partnerzy. Wg Microsoft to partnerska sieć sprzedaży stanowi przyszłość firmy, gdyż jest to najlepszy model biznesowy na świecie.

Z naszego punktu widzenia, niezwykle ważny jest fakt, że rodzina produktów Microsoft Dynamics jest na czele i pozostaje w głównym nurcie rozwiązań biznesowych dla przedsiębiorstw. Niemniej, strategiczną rolę w planach Microsoft spełnia CRM on-line, któremu prognozuje się silny wzrost sprzedaży.

Zapowiedź nowej wersji – Dynamics NAV 2016

W przypadku systemów ERP, a w szczególności Dynamics NAV, dostrzegalne są pozytywne tendencje oraz wzrost inwestycji w jego rozwój. Dynamics NAV nadal pozostaje najpopularniejszym systemem ERP z rodziny produktów Microsoft. Przedstawiciele Microsoft zapewniali o korzystnym trendzie na rynku SMB, a co za tym idzie wzroście udziału Microsoft na rynku oprogramowania ERP. Wzrost dotyczy zarówno Dynamics NAV opartego na platformie chmurowej, jak i na serwerach w opcji on-premises.

Microsoft ma wysokie wymagania odnośnie wzrostu sprzedaży Dynamics NAV. Prognozuje stały oraz stabilny wzrost sprzedaży na rynku małych i średnich przedsiębiorstw, a co za tym idzie wzrost udziału w ogólnym rynku oprogramowania ERP. Odpowiedzią IT.integro jest wprowadzony na rynek w kwietniu tego roku NAV365 – system ERP Microsoft Dynamics NAV zintegrowany z Office 365 i Microsoft Azure, dostępny w wygodnym abonamencie. Ta forma jest znacznie bardziej atrakcyjna oraz dostępna dla wielu przedsiębiorstw z sektora MŚP. Produkt po kilku miesiącach od prezentacji cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony klientów oraz specjalistów z rynku ERP. Przychylne przyjęcie, liczne zapytania prognozują wzrost sprzedaży systemu ERP w subskrypcji.

Jedną z ważniejszych, z naszego punktu widzenia, wydarzeń była zapowiedź najnowszej wersji Microsoft Dynamics NAV, która otrzymała nazwę Dynamics NAV 2016. Do tej pory używana była nazwa robocza „Corfu”. Produkt będzie dostępny od października 2016 roku, począwszy od konferencji DirectionsEMEA, która będzie odbywać się w Mannheim, w Niemczech.

NAV 2016 jeszcze bogatszy. Nowe funkcjonalności systemu ERP

Nowa wersja systemu ERP obfituje w wiele nowych możliwości. Stałym trendem jest integracja z Office 365 oraz chmurą Microsoft Azure. Prócz tego, przedstawiciele Microsoft przedstawili kilka dodatkowych atutów nowego Dynamics NAV 2016:

  • Pogłębiona integracja systemu ERP z Office 365 oraz Power BI
  • Integracja z Microsoft Azure
  • Dostęp do systemu za pośrednictwem smartfon (dla systemu MS, iOS, Android)
  • Współpraca z CRM online
  • OCR ( ang. Optical Character Recognition)
  • Rozszerzona funkcjonalność w zakresie WorkFlow
  • E-invoice

Podczas tegorocznej konferencji nastąpiło także ogłoszenie informacji, że po raz kolejny firma IT.integro otrzymała zaproszenie do elitarnego klubu President’s Club for Microsoft Dynamics 2015, a tym samym dołączyła do grona 5% najlepszych partnerów Microsoft Dynamics na świecie.

Konferencja WPC 2015 po raz kolejny okazała się sukcesem. Uczestniczyło w niej tysiące obecnych i potencjalnych partnerów Microsoft z całego świata. Stała się także miejscem inspirującym. Następne tego typu wydarzenie już za rok, w Toronto (Kanada).

Źródło: www.IT.integro.pl

WhitePress Prawa