Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

    Warszawa, 16.09.2014 (ISBnews) - Comarch ocenia, że II półrocze w sprzedaży systemów ERP zaczęło się bardzo dobrze....

Warszawa, 16.09.2014 (ISBnews) - Comarch ocenia, że II półrocze w sprzedaży systemów ERP zaczęło się bardzo dobrze i spodziewa się osiągnąć w całym 2014 roku dwucyfrowy wzrost sprzedaży w tym segmencie. Optymistycznie ocenia również perspektywy wzrostu w 2015 roku, poinformował agencję ISBnews wiceprezes i dyrektor Sektora ERP Zbigniew Rymarczyk.

 
"Drugie półrocze 2014 zaczęło się bardzo dobrze i spodziewamy się osiągnąć w całym 2014 r. 2-cyfrowy wzrost sprzedaży ERP. To powinno nam pozwolić zwiększyć udział w rynku również w bieżącym roku. Na 2015 r. także patrzymy z optymizmem, ponieważ sytuacja w gospodarce wyraźnie się poprawia i firmy coraz chętniej inwestują w systemy IT. Dodatkowo w przyszłym roku ruszą dotacje unijne, które będą dodatkową zachętą do inwestycji. Planujemy również wprowadzić na rynek zupełnie nowe rozwiązania z obszaru Internet of Things" - powiedział ISBnews Rymarczyk.


Jak poinformował, po I półroczu 2014 r. sprzedaż Comarch ERP w Polsce zwiększyła się aż o 40% i wynosi prawie 60 mln zł. Dynamicznie rośnie sprzedaż rozwiązań w chmurze (o 60% r/r) i najnowszego systemu Comarch ERP Altum.

Jak wynika z najnowszego raportu IDC, Comarch umocnił pozycję lidera wśród polskich dostawców systemów ERP. W rankingu uwzględniającym polskich i zagranicznych dostawców ERP, Comarch zajmuje drugie miejsce po SAP.

"Obecne wyniki to efekt naszych wieloletnich inwestycji w rozwiązania chmurowe oraz nowe produkty, co teraz procentuje i pozwala nam skuteczniej walczyć z konkurencją" - ocenił wiceprezes Comarchu.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.