Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Mikomax Smart Office prezentuje nowości z serii Flexido

Indywidualne podejście do potrzeb pracownika, funkcjonalność i elastyczność przestrzeni biurowej, a także nowoczesna stylistyka i minimalizm. Dzisiaj biuro ma być miejscem otwartym i gotowym do zmian w organizacji, dopasowanym do różnych generacji pracowników, zachęcającym do kreatywnych działań i nie przytłaczającym swoją korporacyjną strukturą. Dlaczego to takie ważne? Badania wskazują, że nawet 70 proc.[1] młodych pracowników jest skłonna zamienić inne, atrakcyjne korzyści proponowane przez firmę, na rzecz lepszej przestrzeni biurowej. W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby oraz standardy pracy, Mikomax Smart Office prezentuje najnowszą kolekcję Flexido. Rozwiązania, które dostosują się do różnych przestrzeni i stylów pracy.

Podstawa smart office – elastyczność

Po latach funkcjonowania biur gabinetowych, wyposażonych w niewielkie pokoje i salki konferencyjne czy open space’ów traktowanych po prostu jako otwarte sale do pracy wspólnej, przyszedł czas na zmiany dyktowane przede wszystkim potrzebom pracowników. Ci, oprócz wydzielenia stref do działania w skupieniu, szybkich spotkań i lepszej akustyki, oczekują personalizacji biura i aranżacji przestrzeni tak, by była przyjazna, funkcjonalna, ale też nowoczesna i co ważne, elastyczna. Odpowiedzią na te potrzeby jest rozbudowana seria mebli Flexido od Mikomax Smart Office, na które składają się biurka oraz dodatkowe akcesoria wyposażenia wnętrz. W najnowszej kolekcji Mikomax  proponuje 5 różnych kształtów stelaży umożliwiających swobodną aranżację i rearanżację biura.

Modułowy charakter mebli Flexido pozwala na dynamiczne dostosowanie układów do zmian, jakie zachodzą w miejscu pracy. Rozwiązania doskonale sprawdzają się w przestrzeniach dedykowanych pracy indywidualnej, wymagającej od nas skupienia i pracy w ciszy, ale także w miejscach do wykonywania zadań zespołowych, czyli np. wydzielona przestrzeń konferencyjna, szkoleniowa. Za pomocą tych mebli możemy zaaranżować zarówno tradycyjny open space, biura gabinetowe, jak i te z podziałem na strefy. W kolekcji Flexido, którą proponujemy dostępne są biurka pojedyncze, podwójne, modułowe, stoły niskie oraz wysokie, a także nowość w naszej ofercie biurka „gwiazdy”. Elastyczność systemu Flexido to nie tylko szerokie spektrum możliwości, jakie daje zakres jego elementów, ale również możliwość wyboru kształtu nóg, systemu zarządzania okablowaniem, akcesoriów zawieszkowych, kontenerów czy dedykowanych ścianek akustycznych – mówi Sylwia Tomczak, menedżer ds. marketingu, Mikomax Smart Office.

Mniej znaczy więcej

Niekonwencjonalne myślenie i niestandardowe rozwiązania to cechy charakterystyczne dla projektów nowoczesnych powierzchni biurowych. Coraz częściej prezentują one odważne i niecodzienne pomysły na aranżację miejsca pracy, realizowane w oryginalnych przestrzeniach, jak np. budynek starej drukarni, lofty, czy dawne fabryki. Siedziby firm inspirowane klasykami filmowymi, miejskimi ulicami czy naturą. Bazą wyjściową takich rozwiązań są często meble o prostej, nieskomplikowanej formie i stylistyce, nowoczesne i minimalistyczne, które dopasują się do oryginalnego wykończenia tworząc z nim spójną całość. Również z myślą o takich przestrzeniach powstała kolekcja Flexido.

Najnowszą kolekcję charakteryzuje lekka i uniwersalna forma oraz nowoczesna i minimalistyczna stylistyka. Dzięki prostocie wykonania, rozwiązania doskonale wpasują się nawet w najbardziej oryginalny projekt aranżacji przestrzeni biurowej. Nazwy poszczególnych rozwiązań odnoszą się do kształtu stelaży. Flexido A to nowoczesny stelaż w kształcie pierwszej litery alfabetu, stylistyką nawiązujący do skandynawskiego wzornictwa. Występuje w 3 konfiguracjach, z nogami metalowymi  lub drewnianymi, a także z nogami drewnianymi z możliwością skokowej regulacji – ten system wyróżnia nas na rynku. Flexido T, dzięki lekkiej formie pasuje do przestrzeni typu open space, gabinetów i sal konferencyjnych, doskonale sprawdza się także w aranżacjach dla managerów. Oba rozwiązania są już w sprzedaży. Na rynku obecny jest również Flexido D – biurko charakteryzujące się stelażem o otwartej, uniwersalnej formie wykonanej z profilu kwadratowego. Wszystkie modele bardzo dobrze wpisują się w system pracy indywidualnej oraz zespołowej – mówi Sylwia Tomczak.

Jednym z nowych rozwiązań proponowanych przez firmę Mikomax Smart Office są biurka w kształcie gwiazdy, które doskonale wpisują się w każdą przestrzeń. Można je zestawiać ze sobą tworząc ciekawe, nowoczesne i designerskie przestrzenie, a możliwość umieszczenia ścianek akustycznych, oddzielających poszczególne biurka, pozwala zachować prywatność i komfort pracy.

Personalizuj i zmieniaj według własnych potrzeb

Współczesne biuro to znacznie więcej niż miejsce pracy. Spędzamy w nim 1/3 naszego dnia, realizując zadania o różnym charakterze. Miejsce to powinno nadążać za zmianami, jakie dzieją się w firmie, ale jednocześnie, być przestrzeniami przyjaznymi, w których po prostu chce się pracować. Z tego względu tak istotne znaczenie ma możliwość personalizacji biura. Drobne modyfikacje aranżacyjne, jak dodatkowe ścianki tapicerowane lub płytowe, szafki pod biurko, czy możliwość zmiany koloru obicia to rozwiązania, które umożliwiają delikatną zmianę wyglądu miejsca pracy, jego odświeżenie, a przy tym odpowiadają na indywidualne potrzeby pracowników. – Kolekcja Flexido ciągle się rozwija i poszerza. Jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnych elementów z tej serii, które będzie można dowolnie zestawiać i konfigurować z istniejącymi modelami. Wszystko po to, by maksymalnie zwiększyć elastyczność i możliwości aranżacyjne przestrzeni – dodaje Sylwia Tomczak.

[1] Raport How Millennialss work, life and play

Mikomax Smart Office jest polską, rodzinną firmą z ponad 27-letnim międzynarodowym doświadczeniem w zakresie dopasowywania przestrzeni biurowych do organizacji. Posiada 16 salonów w Polsce i 65 partnerów za granicą. Ma ok. 250 współpracowników w centrali i salonach. Mikomax Smart Office to ekspert w tworzeniu nowoczesnych biur łączący fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. Firma tworzy biura dostosowane do potrzeb, specyfiki, kultury organizacyjnej, charakteru działań swoich klientów oraz do celu, który chcą osiągnąć. Oferta firmy skierowana jest zarówno do dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Mikomax Smart Office współpracuje m.in. z sektorem usług dla biznesu, telekomunikacji, consultingowym, transportowym i publicznym. Proponuje też kompleksowe usługi wspierające projekt, od procesu rozpoczęcia współpracy po realizację rozwiązań, np. projektowanie przestrzeni pracy, transport i montaż, czy szkolenia z zasad ergonomii. Firma prowadzi również działania badawcze, wśród których znalazł się m.in. raport „Biura nowoczesnych usług w opinii pracowników w Polsce” przeprowadzony pod patronatem ABSL. Z inicjatywy Mikomax Smart Office zrealizowany został pierwszy w Polsce projekt badawczy poświęcony smart workingowi. „Smart Working Guidebook for Poland” stanowiący praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców, którzy planują wdrożyć ten model w swojej organizacji. Mikomax Smart Office otrzymał wiele branżowych i biznesowych wyróżnień, m.in. The Red Dot Award Project Design 2017 Best of the Best, Diament Meblarstwa, tytuł Dobra Firma oraz trzykrotnie została Gazelą Biznesu. Firma jest Partnerem Strategicznym organizacji biznesowych takich, jak Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz International Facility Management Association (IFMA).