Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Według BufferApp, video w 2018 roku jest i nadal będzie najpopularniejszym typem treści w mediach społecznościowych. Jak przygotować profesjonalne video, by skutecznie wypromować swoją firmę na Instagramie i Facebooku? W jaki sposób wykorzystać nagrania live, by lepiej dotrzeć do odbiorców? Na te pytania w czwartek, 8 marca o godzinie 18:00, w poznańskim Idea Hub, odpowie bloger oraz instagramer Bartosz Pussak.

Video marketing to jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin marketingowych. Według tegorocznego raportu Hubspot, 99 proc. ludzi, którzy już korzystają z tej formy mówią, że będą to robić nadal w 2018 roku. Z kolei aż 97 proc. marketerów twierdzi, że video pomaga zwiększyć zrozumienie produktów lub usług marek przez użytkowników, a przeszło trzy czwarte respondentów uważa, że pomogło im zwiększyć sprzedaż.

Materiały video pozwalają przekazywać treści w formie atrakcyjniejszej niż słowo pisane. Połączenie obrazu oraz dźwięku czyni je bardziej przyciągającymi. Dodatkowym urozmaiceniem dla odbiorcy jest możliwość uczestniczenia w relacji na żywo - aktualnie udostępniają to portale Facebook czy Instagram.  

Zaangażuj odbiorcę

Analizy Buzzsumo, platformy monitorującej zaangażowanie użytkowników w internecie oraz śledzenie trendów w marketingu wykazały, że posty video mają najwyższe średnie zaangażowanie, które jest aż dwukrotnie wyższe niż w przypadku innych typów postów. Mówi się nawet o tym, że video marketing jest przyszłością content marketingu. W ubiegłym roku 63 proc. firm używało video jako narzędzia marketingowego. Obecnie liczba ta wynosi już 81 proc. Badania Hubspot wykazały, że średnia czasu, jaką respondenci przeznaczają dziennie na oglądanie treści filmowych wynosi aż 1,5 godziny. W tym czasie zawrzeć może się długa, rzeczowa relacja live lub zbitka kilkudziesięciu parosekundowych filmików.

Dużym atutem transmisji na żywo jest spotkanie nadawcy z odbiorcami w czasie rzeczywistym. Podczas emisji materiałów live, zmniejsza się dystans pomiędzy rozmówcami. Choć najczęściej użytkownicy są ograniczeni jedynie do komentowania filmu, to jednak wciąż dochodzi do dialogu, który ma wpływ na kształt nagrania, w przeciwieństwie do materiałów publikowanych po zakończeniu pracy nad nimi. Podczas transmisji pojawiają się również wszechobecne elementy rywalizacji – na czyje pytanie odpowie nadawca, ponieważ ze względu na ich ilość nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie. To wszystko wzmacnia sukces transmisji live oraz pomaga w budowaniu zaangażowania odbiorców wokół marki (również osobistej).

 

Zaczerpnij profesjonalnej wiedzy

Video marketing to przede wszystkim szansa dla mikro oraz małych przedsiębiorstw. Dużym atutem takich działań jest ich niskobudżetowość, tak ważna na starcie rozwoju firmy. Włączanie materiałów video do swojej komunikacji daje relatywnie wysokie efekty względem niskiego nakładu finansowego. Warto zatem posiąść wiedzę, która pomoże pewniej wkroczyć tę dziedzinę.

Jak wideo wpływa na rozwój zaangażowania na kanałach mediów społecznościowych? W jaki sposób dotrzeć ze swoim komunikatem do większej ilości osób? Jak sprawić, by wideo było bardziej profesjonalne i dynamiczne oraz skąd czerpać wiedzę na ten temat? Jakie funkcjonalności posiada instastory i jak wykorzystać to narzędzie do kontaktu z klientami? Na te pytania, podczas warsztatów networkingowych, już w czwartek, 8 marca o godzinie 18:00 w poznańskim Idea Hub, odpowie Bartosz Pussak – instagramer prowadzący bloga od 2012 roku, a od 5 lat tworzący treści na YouTube. Pomysłodawca projektu fotograficznego Ludzie Poznania. Tworzy innowacyjne Instastory, które w ostatnim roku zdobyły ogromną popularność. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są pod linkiem https://293055-86.evenea.pl/ oraz pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Idea Hub to przestrzeń coworkingowa, w której można bezpłatnie popracować, napić się kawy czy wynająć salę konferencyjną na spotkanie biznesowe. Regularnie odbywają się w niej również szkolenia dotyczące pozyskiwania i rozwijania przedsiębiorczych kompetencji.