Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Onwelo ma wykonać kompleksową platformę informatyczną dla całej Grupy Kapitałowej GetBack.

GetBack S.A. nawiązała współpracę z Onwelo, spółką technologiczną, specjalizującą się w innowacyjnych rozwiązaniach IT. Firma ma wykonać kompleksową platformę informatyczną, która zostanie zintegrowana z obecnym środowiskiem informatycznym całej Grupy Kapitałowej GetBack.

W ramach podpisanej umowy firmy zbudują nowoczesną platformę informatyczną, obejmującą swoim zakresem podstawową działalność Grupy GetBack, jaką jest zarzadzanie portfelami wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych. W ramach projektu nastąpi integracja systemów wspierających biznes, platform eksperckich oraz narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji, oraz dodatkowo projekt obejmie migrację danych.

Nowy system zastąpi wykorzystywane obecnie rozwiązania. Jego ujednolicenie zwiększy efektywność pracy Grupy – sprawy mają być przetwarzane szybciej i sprawniej. W ramach współpracy Onwelo dokona optymalizacji procesów, przygotuje projekt architektury informacji oraz wdroży system z zastosowaniem technologii ułatwiającej jego rozbudowę.

Ciągły rozwój GetBack S.A. wymaga nowych rozwiązań i narzędzi, które pozwolą spółce działać jeszcze efektywniej – mówi Małgorzata Wajda, Dyrektor Biura Projektów GetBack S.A. – W GetBack stawiamy na innowacje. Wierzymy, że zastosowanie nowoczesnych technologii pozytywnie wpłynie na jakość świadczonych przez nas usług. Dlatego cieszymy się z podjęcia współpracy z firmą Onwelo.

Cieszymy się, że zespół Onwelo przekonał do siebie tak ważnego gracza na rynku zarządzania wierzytelnościami, jakim jest GetBack. Jeśli chodzi o rozwiązania IT, procesy windykacyjne należą do jednych z najbardziej wymagających w sektorze finansowym, dlatego przygotowywany system musi zapewnić wsparcie na najwyższym poziomie – mówi Grzegorz Mika, Dyrektor rozwoju oprogramowania w Onwelo.

Dodatkowe informacje o firmach

Onwelo S.A. to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG. Spółka oferuje swoje usługi na całym świecie, dopasowując do klientów model współpracy i metodologię prowadzenia projektu. Świadczone usługi to m.in. tworzenie, rozwój i utrzymanie oprogramowania, zarządzanie projektami, analiza biznesowa, a także zarządzanie infrastrukturą i aplikacjami klienta. Dodatkowe informacje o spółce są dostępne pod adresem: www.onwelo.com.

GetBack S.A. powstała w lutym 2012 r. GetBack S.A. korzysta z usług powiązanej z nim kancelarii prawnej. Od marca 2014 roku Grupa Kapitałowa GetBack jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 roku konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack S.A. od podmiotu z Grupy Kapitałowej Idea Bank. Na koniec pierwszego półrocza 2016 r. łączna wartość nominalna wierzytelności zarządzanych przez GetBack S.A. wynosiła ok. 17 mld zł przy ok. 2 mln spraw w obsłudze. Dodatkowe informacje o GetBack S.A. są dostępne pod adresem: www.getbacksa.pl.