Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Globalna grupa HIMA jest liderem technologicznym i dostawcą funkcjonalnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w przemyśle procesowym, kolejowym, a także w inżynierii maszynowej i przy projektowaniu zakładów. Firma została założona w 1908 r. i prowadzi działalność w ponad 50 lokalizacjach na całym świecie. HIMA ma własne centra obsługi klienta i sprzedażowe, prowadzone przez doświadczonych przedstawicieli we wszystkich kluczowych regionach przemysłowych na świecie.

Międzynarodowa działalność firmy HIMA wymaga zintegrowanego rozwiązania IT, które ułatwi skuteczne zarządzanie procesami prowadzonymi w wielu krajach, spółkach, oddziałach i walutach. Firma HIMA potrzebowała nowego rozwiązania ERP, które mogłoby zastąpić wiele obecnie używanych, niezintegrowanych systemów i oferowałoby kompleksowe wsparcie procesów biznesowych o kluczowym znaczeniu dla działalności firmy. Po dokonaniu oceny różnych systemów ERP firma HIMA wybrała system IFS Applications 9 jako jedyny system ERP do wdrożenia w całym przedsiębiorstwie. Rozwiązanie firmy IFS spełnia wymogi firmy HIMA pod względem funkcjonalności i zapewnia najlepsze wsparcie działań prowadzonych w wielu językach, oddziałach
i spółkach oraz transakcji w różnych walutach.

Po pełnym wdrożeniu system IFS Applications będzie stosowany w całym łańcuchu wartości firmy HIMA, od planowania i realizacji produkcji oraz logistyki, do remontów, zarządzania finansami, zasobami ludzkimi, usługami oraz jakością.

Infrastruktura informatyczna firmy HIMA oparta była na działaniu wielu niezależnych systemów. W rezultacie dużo czasu zajmowało wprowadzanie danych do wielu różnych systemów, ich dostosowywanie i konsolidowanie. Scentralizowane rozwiązanie firmy IFS zwiększy wydajność i skuteczność procesów, szczególnie dzięki możliwości łatwego wyświetlania podsumowania danych kluczowych procesów z poziomu IFS Lobby, jednej z głównych funkcji systemu IFS Applications 9.

„Poszukiwaliśmy rozwiązania globalnego, oferującego szeroką funkcjonalność w odniesieniu do obsługiwanych przez nas branż. To wszystko znaleźliśmy w systemie IFS Applications 9” — mówi Stefan Hintenlang, wiceprezes ds. operacyjnych w firmie HIMA. „System ERP zwiększy przejrzystość kluczowych procesów biznesowyci dostosuje się do naszych przyszłych potrzeb”.

Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central powiedział: „System IFS Applications 9 zaprojektowano jako rozwiązanie zapewniające firmom globalnym przejrzystość kluczowych procesów biznesowych, dlatego jesteśmy pewni, że firma HIMA zyska na wdrożeniu rozwiązania IFS jako wsparcia ich procesów produkcyjnych, logistyki i zarządzania finansami”.

O firmie HIMA

Grupa HIMA to niezależny dostawca i lider na światowym rynku rozwiązań kluczowych dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ponad 35 000 zainstalowanych systemów oraz sprzęt i oprogramowanie certyfikowane przez firmę TÜV są dowodem na pozycję firmy HIMA jako lidera technologicznego w branży automatyki rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Przez ponad 45 lat działalności firmy HIMA zaufały jej największe światowe firmy z sektora ropy i gazu, chemicznego, farmaceutycznego
i energetycznego, które wybrały produkty i usługi (w tym usługi wdrożeniowe) firmy HIMA, aby zapewnić ciągłość działalności zakładów oraz bezpieczeństwo pracowników i środowiska. Rozwiązania firmy HIMA wyznaczają nowe sposoby zwiększania bezpieczeństwa i wydajności w przemyśle kolejowym, logistycznym i maszynowym. Rodzinna firma HIMA, specjalizująca się w rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo, działa w ponad 50 miejscach na całym świecie
i zatrudnia około 850 osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.hima.com.

 

O firmie IFS

Firma IFS™ jest uznanym liderem w dziedzinie rozwijania i dostarczania oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resources Planning; ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management; EAM) oraz zarządzania obsługą serwisową (Enterprise Service Management; ESM). Firma IFS pomaga klientom z wybranych sektorów rynku skupić się na swojej działalności biznesowej, zwiększyć elastyczność działaniai przygotować się na przyszłe wyzwania w ich branży. Założona w 1983 r. firma IFS jest spółką prawa publicznego (XSTO:IFS), zatrudniającą obecnie ponad 2800 pracowników. Firma IFS wspiera ponad milion użytkowników na całym świecie za pośrednictwem lokalnych oddziałów i poprzez rosnącą sieć swoich partnerów.

W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 240 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A.,
Cognor S.A., Enea Wytwarzanie sp. z o.o., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze S.A.,
MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Projprzem S.A., Quad/Graphics Europe, Slovnaft SA, Synthos S.A., TAURON Wytwarzanie S.A., TRI (Poland) Sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm.
Więcej informacji: IFSworld.com

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem http://blog.ifsworld.com, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.