Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Czołowa grupa firm z branży marketingu dynamicznego wdraża kompleksowe rozwiązanie firmy IFS we wszystkich swoich jednostkach na całym świecie

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że dział Live Marketing Solutions firmy MCH Group, obejmujący takie jednostki zależne, jak Expomobilia (z siedzibą w Effretikon w Szwajcarii) i Winkler (Wohlen, Szwajcaria), zdecydował się wdrożyć system IFS Applications™ 9 w celu optymalizacji globalnych procesów biznesowych. Umowa obejmuje licencje i usługi o wartości 1,4 miliona euro.

Firma MCH Group jest czołową, międzynarodową grupą firm z branży marketingu dynamicznego (live marketing) tworzących kompleksową sieć usług dla całego rynku organizacji wydarzeń i wystaw.

Firma MCH szukała nowego, ujednoliconego rozwiązania ERP, ponieważ wcześniej stosowane systemy nie zapewniały optymalnego wsparcia dla licznych procesów międzyfirmowych w obrębie grupy. Po wnikliwej analizie ofert dział Live Marketing Solutions wybrał system IFS Applications.

Po zakończeniu wdrożenia system IFS Applications ułatwi około 200 pracownikom obsługę procesów o znaczeniu krytycznym, takich jak zarządzanie wielooddziałowymi i wielowalutowymi projektami oraz rozliczanie kosztów. Rozwiązanie usprawni również zarządzanie materiałami i wypożyczonym sprzętem. Pozwoli to zapewnić większą konkurencyjność firmy oraz zwiększyć oszczędności we wszystkich procesach współpracy międzynarodowej.

System firmy IFS będzie wspierać takie procesy biznesowe, jak zarządzanie finansami, dystrybucja, produkcja, projektowanie, remonty, sprzedaż i serwis, zarządzanie współpracą, zasobami ludzkimi, współpracą z klientami (CRM), zarządzanie projektami i raportowaniem, wypożyczonym sprzętem, dokumentacją i jakością.

Wybraliśmy ofertę firmy IFS ze względu na oprogramowanie stworzone z myślą o firmach działających na rynkach międzynarodowych, a także wysoki poziom wsparcia procesów międzyfirmowych” − powiedział Richard Hämmerli, dyrektor finansowy w dziale Live Marketing Solutions w firmie MCH Group. „Dzięki systemowi IFS Applications możemy dalej zwiększać wydajność prowadzonej działalności i skracać czas realizacji zadań. Jest to niezwykle ważne przy zarządzaniu międzynarodowymi projektami. Optymalizacja procesów to jedyny sposób na utrzymanie konkurencyjności w perspektywie długofalowej”.

Umowa z firmą MCH Group stanowi kolejne potwierdzenie naszego doświadczenia we współpracy z przedsiębiorstwami działającymi w branżach opartych na realizacji projektów” − powiedział Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central. „Dla spółek działających w tym obszarze firma IFS oferuje zintegrowane rozwiązanie do zarządzania cyklem życia, które spełni ich indywidualne wymagania. Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia projektu wdrożenia i mamy nadzieję na długą i owocną współpracę z firmą MCH Group.”

Proces wdrożenia rozpocznie się w jednostce zależnej firmy MCH Group — firmie Expomobilia, która zajmuje się konstrukcją stoisk i pawilonów wystawowych, oraz w firmie Winkler Multi Media Events — dostawcy usług w zakresie organizacji wydarzeń. Następnie system zostanie wdrożony w firmach Techno Fot AG, Rufener Events AG, Reflection Marketing AG i MCH Global AG. 

O firmie MCH Group

Firma MCH Group jest czołową, międzynarodową grupą firm z branży marketingu dynamicznego tworzących kompleksową sieć usług dla całego rynku organizacji wydarzeń i wystaw. Grupa tworzy skuteczne i wydajne platformy marketingowe w formie międzynarodowych i krajowych wystaw. Oferuje też indywidualnie dopasowane do potrzeb rozwiązania ułatwiające skuteczny udział w wystawach oraz różnego rodzaju innych wydarzeniach branżowych i publicznych na całym świecie.

MCH Group ma swoje korzenie w targach „Schweizer Mustermesse” (Szwajcarskie Targi Wzorów), które miały swój początek w Bazylei w 1916 r., potem przekształconych w Messe Basel. W skład MCH Group wchodzą firmy wystawowe w Bazylei, Zurychu i Lozannie oraz kilka innych firm w branży rozwiązań marketingu dynamicznego. Spółka dominująca MCH Group Ltd. z siedzibą w Bazylei to spółka akcyjna z udziałem podmiotów z sektora publicznego na podstawie artykułu 762 kodeksu Swiss Code of Obligations. Firma ta jest notowana na giełdzie papierów wartościowych SIX Swiss Exchange. Grupa zatrudnia na stałe około 730 pracowników.

 

O firmie IFS

Firma IFS™ jest uznanym liderem w dziedzinie rozwijania i dostarczania oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (Enterprise Resources Planning; ERP), zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (Enterprise Asset Management; EAM) oraz zarządzania obsługą serwisową (Enterprise Service Management; ESM). Firma IFS pomaga klientom z wybranych sektorów rynku skupić się na swojej działalności biznesowej, zwiększyć elastyczność działania i osiągać korzyści z wprowadzanych zmian. Założona w 1983 r. firma IFS jest spółką prawa publicznego (XSTO:IFS), zatrudniającą obecnie ponad 2800 pracowników. Firma IFS wspiera ponad milion użytkowników na całym świecie za pośrednictwem lokalnych oddziałów i poprzez rosnącą sieć swoich partnerów.

W rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce firma IFS jest w pierwszej trójce. IFS obsługuje na terenie Polski ponad 240 klientów z czterech biur własnych. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., ENEA Wytwarzanie S.A., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Grupa ATLAS, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze Holding SA, MPWiK SA w Krakowie, MPWiK w m.st. Warszawie S.A., MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, PGNiG Termika, Poltarex Sp. z o.o., Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Projprzem S.A., Quad/Graphics Europe, Slovnaft SA, Synthos S.A., TAURON Wytwarzanie S.A., TRI (Poland) Sp. z o.o., VECTOR Sp. z o.o. i wiele innych firm. Więcej informacji: www.IFSWORLD.com.

Dołącz do nas na Twitterze: @IFSPoland

Zapraszamy na blog firmy IFS pod adresem http://blog.ifsworld.com, gdzie omawiane są technologie, nowe rozwiązania i ciekawe pomysły.