Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas MWC 2016 firma Huawei przedstawiła FusionInsight-Universe, najnowszą platformę do analizy dużej ilości danych. Rozwiązanie posiada inteligentny systemu przetwarzania danych, usługę BDaaS oraz łatwe w obsłudze narzędzia do analizy Big Data. 

Zdaniem Huawei, łatwość obsługi i otwartość są kluczowe w tworzeniu rozwiązań do efektywnej analizy dużych zbiorów danych, tak jak w przypadku FusionInsight-Universe. 


Huawei prezentuje platformę Huawei FusionInsight-Universe 

Reymond Meng, jeden z twórców platformy Huawei FusionInsight-Universe stwierdził, iż Artificial Intelligence (sztuczna inteligencja) i Big Data powinny być dostępne zawsze i wszędzie, podobnie jak usługi w chmurze. Krótkoterminowym celem platformy FusionInsight-Universe jest umożliwienie operatorom branży telekomunikacyjnej łatwego dostępu i korzystania z dużych zasobów danych, które pozwolą im poprawić efektywność biznesową i operacyjną. Jest to możliwe dzięki temu, że FusionInsight-Universe zapewnia odpowiednie środowisko programistyczne przeznaczone do gromadzenia i analizy danych oraz rozwijania zaawansowanych algorytmów.

Raymond Meng, jeden z twórców platformy Huawei FusionInsight-Universe, objaśnia jej możliwości  

Tradycyjna analiza danych źródłowych podczas wprowadzania dużej ilości informacji opiera się obecnie na pracy ręcznej, co przekłada się aż na 70 proc. czasu poświęconego dla całego projektu. Dzięki platformie FusionInsight-Universe, która umożliwia mapowanie do konwergentnego modelu danych, analiza danych następuje automatycznie przez co efektywność procesu zwiększa się o 70 proc.

Platforma FusionInsight-Universe oferuje także usługę BDaaS, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z modelu biznesowego typu PaaS (Platform as a Service) i SaaS (Software as a Service). BDaaS pozwala operatorom na szybki rozwój usług cyfrowych, zwiększenie innowacyjności oferowanych rozwiązań oraz monetyzację danych. Co więcej, BDaaS umożliwi operatorom oraz sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw maksymalne wykorzystanie zasobów, zmniejszenie całkowitego kosztu realizowanych przez nich projektów oraz skrócenie czasu dostarczenia ich na rynek. 


###

O HUAWEI 
 
HUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma jest liczącym się na światowym rynku producentem modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. HUAWEI współpracuje ze wszystkimi największymi spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. HUAWEI jest firmą globalną, operującą w 170 krajach, zatrudniającą ponad 170 tysięcy pracowników, z czego aż 46% pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych R&D. Firma dba o rozwój nowych technologii – 14% rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój. W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2008 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.