Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

Kilkaset przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego planuje inwestycje w zaawansowane rozwiązania informatyczne. W chwili obecnej opracowywane są budżety na rozwój infrastruktury IT i definiowane wytyczne dla dostawców. Problem w tym – mówi Iwona Gajda, Prezes Zarządu firm konsultingowych BPC Group –że menadżerowie nie są przygotowani do organizacji procesów i popełniają szereg błędów w rozmowach z dostawcami. Dlatego opracowaliśmy dla przedsiębiorstw specjalną publikację książkową, która ma im pomoc w codziennej pracy.

 Publikacja pt. „Dostawcy zaawansowanych rozwiązań IT na rynku polskim: z kim współpracować?” ukaże się na rynku w lutym br. Stanowi kompendium wiedzy na temat funkcjonowania dostawców IT na rynku polskim. Zawiera rekomendacje wybranych firm wdrożeniowych, które oferują systemy klasy informatyczne. Konsultanci BPC Group przeanalizowali m.in.

  • Ponad 1000 opinii użytkowników systemów na temat zadowolenia ze współpracy z dostawcą;

  • ilość i rodzaj autorskich aplikacji, które  znajdują się w ofercie ponad 300 dostawców zaawansowanych rozwiązań IT, a wzbogacają system o dodatkowe funkcjonalności;

  • doświadczenie dostawców na rynku i zasoby kompetencyjne konieczne do przeprowadzenia wdrożeń.

Publikacja zawiera również praktyczne porady i informacje, które przydadzą się w procesach wyboru systemu, w tym spis głównych błędów popełnianych przez przedsiębiorców na etapie prowadzenia rozmów z  dostawcami rozwiązań.

Konsultanci BPC Group od 10 lat monitorują rynek inwestycji informatycznych w sektorze MSP i korporacyjnym w Polsce. Rocznie analizują funkcjonalności ponad 200 systemów IT i weryfikują kompetencje kilkuset dostawców. Przedsiębiorstwom udzielają rekomendacji i wspierają kadrę menadżerską w procesach wyboru systemów IT. Do tej pory konsultanci BPC Group udzieli rekomendacji blisko 2 tysiącom przedsiębiorstw.

Na rynku polskim oferowanych jest ponad 170 rozwiązań różnych klas systemowych – mówi Wojciech Ziaja, Dyrektor Sprzedaży Synergy Poland, firmy konsultingowej Grupy BPC - Duża część z nich jest dystrybuowana za pośrednictwem rozbudowanych sieci dealerskich, liczących nawet po kilkaset podmiotów.

Dostawcy systemów ERP na bieżąco wzbogacają swoje rozwiązania o nowe funkcjonalności. Ponadto uzupełniają portfolio produktowe o specjalistyczne, zewnętrzne aplikacje, które integrują z nadrzędnym systemem. Dzięki tym zabiegom ich oferta jest wstanie zaspokoić potrzeby niejednego przedsiębiorcy. Firmy te znacznie różnią się kompetencjami. Wiele z nich posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań oraz dostosowywaniu ich do potrzeb przedsiębiorstw. Niektórzy wyspecjalizowali się w obsłudze wybranych branż. Niestety, są również i takie firmy informatyczne, które sprzedają przedsiębiorstwom swoją ofertę, nie posiadając zaplecza kompetencyjnego, narażając je na ogromne starty finansowe.

Obok dostawców systemów ERP, na polskim rynku swoje rozwiązania i usługi oferuje kilkudziesięciu producentów specjalistycznych aplikacji, które wspomagają zarządzanie przedsiębiorstwa w wybranych obszarach funkcjonalnych. Dostawcy systemów klasy MES oraz SCADA oferują rozwiązania, które m.in. wspierają genealogię produkcji, monitoring pracy maszyn w czasie rzeczywistym, wyliczanie wskaźników OEE. Dostawcy systemów klasy APS sprzedają systemy, dzięki którym możliwe jest wykonywanie złożonych aplikacji planistycznych i symulacji w celu optymalizacji przebiegu produkcji. Z kolei dostawcy systemów klasy CMMS oferują systemy, które wspierają utrzymanie ruchu przedsiębiorstw produkcyjnych w zarządzaniu wyposażeniem sprzętowym oraz w planowaniu remontów maszyn. Swoje miejsce na rynku znaleźli także dostawcy rozwiązań, które pomagają w planowaniu zaopatrzenia i w kontroli logistyki w ramach łańcucha dostaw (WMS), dostawcy rozwiązań obszaru analityki zarządczej (BI), obiegu dokumentów (Workflow) oraz wielu innych klas.

Obecnie konsultanci BPC Group monitorują ponad 400 procesów inwestycyjnych w przedsiębiorstwach sektora MSP i korporacyjnego, które mają które dotyczą wprowadzenia nowych rozwiązań do roku 2017. Niestety, wciąż bardzo duża ilość przedsiębiorstw podejmuje decyzję o współpracy z dostawcą na podstawie nierzetelnych informacji. Do najczęściej popełnianych przez polskich przedsiębiorców błędów na etapie rozmów z firmami informatycznymi należą:

  1. brak weryfikacji prezentowanych przez dostawców IT referencji,

  2. zawierzanie marce i słowom dostawcy,

  3. brak sprecyzowanych potrzeb biznesowych wobec systemów IT.

W celu ułatwienia przedsiębiorcom wyboru dostawcy oraz organizacji procesu wdrożenia rozwiązania BPC Group opracowało publikację na temat rynku dostawców zaawansowanych rozwiązań informatycznych w Polce pt. „Dostawcy zaawansowanych rozwiązań IT na rynku polskim: z kim współpracować?”.

Książka będzie dostępna do zamówienia na stronach Business Penetration & Consuting (http://www.it-penetration.pl) oraz na dystrybuowana wśród uczestników Spotkań Edukacyjnych organizowanych przez BPC Group.

Informacje BPC Group

Grupa firm konsultingowych BPC kieruje usługi doradcze do przedsiębiorstw sektora MSP oraz korporacyjnego. Wspiera zarządy oraz kadrę decyzyjną przedsiębiorstw w procesach wyboru zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Prowadzi systematyczne analizy systemów IT dostępnych na rynku polskim, weryfikuje kompetencje dostawców rozwiązań.

W ramach grupy BPC Grup działają dwie firmy konsultingowe oraz BPC Training Centre:

Synergy Poland świadczy usługi doradcze na rzecz dostawców rozwiązań IT w obszarze zarządzania strategicznego oraz wzmacniania procesów sprzedażowych. Do chwili obecnej firma przeanalizowała kompetencje kilkuset firm informatycznych obecnych na rynku polskim. Ponad 200 projektów zrealizowała na zamówienie wzmacniając pozycję konkurencyjną dostawców. Usługi wsparcia strategicznego oraz marketingowego dotyczyły rozwiązań informatycznych kilkudziesięciu klas systemowych.

Business Penetration & Consulting świadczy usługi doradcze dla przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego, które planują inwestycje w obszarze informatycznym. Firma wspiera przedsiębiorstwa w następujących działaniach: Audyt organizacyjny przedsiębiorstwa; Procesowa analiza przedwdrożeniowa / optymalizacja procesów biznesowych; Opracowanie zapytania ofertowego; Nadzór nad wdrożeniem systemu informatycznego oraz outsourcing kadr informatycznych na potrzeby realizacji zaawansowanych projektów wdrożeniowych.

BPC Training Centre: Oprócz doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany BPC Group organizuje warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorstw, które inwestują w nowe technologie informatyczne. 80% uczestników spotkań to kadra decyzyjna przedsiębiorstw: menadżerowie pionów produkcyjnych, osoby nadzorujące procesy logistyczne i magazynowe, szefowie IT, dyrektorzy finansowi oraz zarząd. W ciągu 8 lat działalności w ramach BPC Training Centre zostało wyedukowano kilka tysięcy osób.

Szymon Milka
PR Manager
________________________________________
Business Penetration & Consulting Sp. z o.o.
40-159 Katowice, ul. Jesionowa 9A, piętro VIII,
T. +48 (32) 777 15 01, M. +48 795-123-293
www.it-penetration.pl

 

WhitePress Prawa