10 lat SECO/WARWICK China

Aktualności
Typografia
  • Najmniejsza Mała Średnia Większa Największa
  • Obecna Helvetica Segoe Georgia Times

10-te urodziny SECO/WARWICK w Chinach

„Zaczęliśmy w 2010 roku, w chińskim roku tygrysa. Tygrys, uważany za odważnego, czasem okrutnego, silnego i przerażającego. Jest symbolem władzy. Spółka założona w roku tygrysa, robiła postępy, byliśmy wystarczająco odważni, aby podjąć wyzwanie i dążyć do większego udziału w rynku azjatyckim” - mówi Sławomir Woźniak, CEO Grupy SECO/WARWICK i były Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK Chiny.

„W ciągu różnych lat reprezentowanych przez różne zwierzęta, uczyliśmy się nowych umiejętności, sposobu myślenia i działania. Dziś SECO/WARWICK jest w innym miejscu niż na początku. Jestem dumny z całego zespołu i osiągnięć, patrząc w przyszłość z przekonaniem, że jesteśmy na dobrej drodze w naszej SECO/REWOLUCJI”, dodaje Liu Yedong, obecny Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK Chiny.

Prawie 100 lat historii firmy, 10 lat działalności w Chinach prowadzonej wtedy lokalnie przez zaledwie kilka osób, dziś przekłada się na: 20-krotny przychód ze sprzedaży, ponad 60 pracowników i 10% osób pracujących od początku istnienia firmy, setki wdrożonych rozwiązań, 5000 ㎡ powierzchni siedziby głównej i zakładu produkcyjnego, co najmniej jeden patent rocznie, klientami z wymagających branż lotniczych, motoryzacyjnych, energetycznych czy maszynowych.  Oraz doświadczenie w obróbce szerokiej gamy materiałów, takich jak: stal, aluminium i jego stopy, tytan i jego stopy, tantal, wolfram, niob, cyrkon, krzem, miedź, metale szlachetne, nikiel, stopy kobaltu i inne.

Cóż, jesteśmy bardzo dobrzy w sprintach, jesteśmy doskonali w długodystansowych wyścigach wytrzymałościowych.

 

Początki wymagają tygrysów

Każda historia sukcesu zaczyna się od pierwszej umowy, pierwszej sprzedaży, pierwszego dowodu dla klienta, rynku i całego świata, że jesteśmy ekspertami i dostarczamy to, co obiecujemy.

Chińska historia SECO/WARWICK zaczyna się nie 10 lat temu ani 30 w Polsce, ale 96 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu wiedza inżynierska, umiejętności i coraz szersze działania zaprowadziły nas do Chin, kolebki ogromnej liczby wynalazków z czterema znanymi na całym świecie: papierem, kompasem, prochem i drukiem. SECO/WARWICK na rynku chińskim działał zdalnie z USA, Polski i innych lokalizacji, ale kluczowe znaczenie miało umocnienie obecności, po to, aby stać się firmą pierwszego wyboru w zakresie obróbki cieplnej.

Sławomir Woźniak, obecny CEO Grupy SECO/WARWICK, zaangażował się w proces zakładania chińskiego oddziału, przeprowadzając się do Chin wraz z rodziną - żoną i pięcioletnimi bliźniętami, które uczęszczały do lokalnych szkół.  Woźniak, poświęcił swoją energię na stworzenie produkcji, sprzedaży i serwisu w oparciu o lokalne zasoby inżynieryjne i techniczne. Na początku, w oddziale tym było tylko kilka osób, ale efekty pojawiły się szybko i były zachęcające.

Chińska historia SECO/WARWICK zaczyna się od dwóch przełomów w pierwszym roku działalności spółki. Były one związane z dwiema głównymi technologiami Grupy:

  • CAB, tj. piecach do lutowania aluminium w atmosferze kontrolowanej, w którym SECO/WARWICK stał się na tym rynku niekwestionowanym liderem,
  • Próżniowej obróbki cieplnej z szeroką gamą aplikacji Hi-Tech dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i energetycznego.

Pierwsza linia CAB wyprodukowana przez zakład w Tianjin, została zainstalowana i uruchomiona we wrześniu 2010 roku. System zawierał piec suszący i system lutowania twardego. Cały system działa do dziś. W tym samym roku SECO/WARWICK rozpoczęła także budowę pierwszego pieca próżniowego, który ukończono w maju 2011 r. Dwa lata później pierwszy system CAB wyprodukowany w Chinach został wyeksportowany do Indii.

Pierwszy projekt Działu Aluminium – piec do obróbki cieplnej i starzenia dla przemysłu lotniczego został ukończony w 2014 r.

W metalurgii próżniowej w 2013 r. SECO/WARWICK Retech dostarczył spawarkę plazmową dla renomowanego producenta tytanu, co było przełomowym projektem dla tej linii produktów. W ubiegłym roku nasza zaawansowana technologia JetCaster®, stworzona dla poprawy wydajności procesu odlewania, stała się hitem w lotnictwie i przemyśle kosmicznym.

 

Chińskie zarządzanie wg SECO/WARWICK

SECO/WARWICK Chiny nabrały nowego rozmachu w 2015r., kiedy Liu Yedong został dyrektorem generalnym i wdrożył szereg działań wzmacniających obecność spółki na rynku lokalnym. Jego reputacja i doświadczenie w branży np. w Pekińskim Instytucie Badań Obrabiarek, Departamencie Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Przemysłu Maszynowego, Voss GmbH, były kluczowe dla osiągnięcia celów Grupy SECO/WARWICK.

Technologie SECO/WARWICK są rozwijane dzięki wspólnym wysiłkom całego zespołu inżynieryjnego i technicznego współpracującego z klientami na różnych rynkach, w różnych branżach, z uwzględnieniem wspólnych i nowych problemów, które prowadzą do znajdowania rozwiązań. Chiński zespół dostarczył wiele świetnych informacji i rozwiązań, które znalazły odzwierciedlenie w 12 (ponad 50 w całej Grupie) unikalnych patentach z dziedziny obróbki cieplnej.

Przy dzisiejszym zatrudnianiu ponad 60 pracowników w SECO/WARWICK China, 70% z nich ma wykształcenie wyższe, a 25% posiada certyfikaty techniczne. Firma ma spójny plan szkolenia talentów i system promocji, zwraca uwagę na doskonalenie i rozwój umiejętności pracowników, organizuje szkolenia dla kadry zarządzającej, kursy doskonalenia umiejętności oraz jest zaangażowana w kształtowanie dobrej kultury korporacyjnej dla pracowników.

 

Korzystanie z technologii, znajdowanie wydajności

Naszą misją od dziesięcioleci jest tworzenie trwałych rozwiązań, bezpiecznych, przyjaznych dla środowiska i wydajnych dla naszych klientów. Przewaga ekonomiczna, efektywność wykorzystania zewnętrznych zasobów energii, minimalny poziom obsługi oraz najwyższa możliwa niezawodność były głównymi celami w rozwoju technologii i projektowaniu architektury pieców z urządzeniami pomocniczymi. Te urządzenia mają funkcjonować dziesiątki lat. Wciąż mamy wiele pieców, które działały nieprzerwanie od 30 czy nawet 40 lat. Jest to możliwe tylko dzięki świetnym zespołom ludzi, inżynierów, techników i różnego rodzaju specjalistów. Potrzebujemy ich do projektowania, produkcji, szkolenia innych z obsługi. To zamknięty cykl, który powtarzamy przez wiele lat.

Prawie 100 lat dziedzictwa firmy zobowiązuje do zwracania uwagi na ludzi, utrzymanie stabilnych warunków rozwoju i perspektyw na kolejne 100 lat.

10 lat SECO Warwick