Coaching

W dzisiejszych czasach pracownicy oczekują od swojej pracy czegoś więcej niż tylko wypłaty i przetrwania od pierwszego do pierwszego. Teraz coraz częściej ludzie chcą wyzwań rozwojowych i sensu w wykonywanej pracy i aby im to zapewnić warto sięgać do różnych metod - w dalszej części artykułu dowiesz się z jakich.

Więcej…Jak zwiększyć satysfakcję z pracy naszych podwładnych - podejście coachingowe

Mikomax Smart Office ponownie na 4 Design Days.Gdzie się kończy biuro, a zaczyna pracownik? Najnowsze realizacje biurowe pokazują, że to właśnie człowiek znajduje się w centrum przestrzeni biurowej i decyduje o tym, jak i gdzie chce pracować. Na pytanie jak odpowiemy: elastycznie, na pytanie gdzie – w przestrzeni, która będzie się zmieniała razem z jego potrzebami i przede wszystkim, będzie stymulowała go do osiągania jak najlepszych efektów. Stąd narodził się trend na biura-ogrody, biura-domy czy w końcu biura-miasta. Przestrzenie, które wzbudzają pozytywne odczucia, uspokajają i nastrajają. Jak zaczarować biuro – miejsce pracy na żywym organizmie? Między innymi na to pytanie podczas 4 Design Days, trwającego od 15 do 18 lutego 2018 r., odpowiedzą Mateusz Siwiaszczyk oraz Bartosz Piłat, eksperci Mikomax Smart Office.

Więcej…Biuro: praca na żywym organizmie

Z roku na rok na nowe mieszkania decyduje się coraz więcej Polaków. Według raportu firmy doradczej REAS, w III kwartale br. deweloperzy sprzedali 17,5 tys. mieszkań, czyli o prawie 2,5 tys. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Kupno własnego lokum to ważna decyzja, często podejmowana raz na całe życie. Dlatego warto zrobić to świadomie i u sprawdzonego dewelopera. Eksperci wskazują trzy podstawowe pytania, które warto zadać, zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę.

Więcej…Pierwsza randka z deweloperem? Sprawdź 3 pytania, które powinieneś mu zadać

W dzisiejszych czasach dynamiczny rozwój gospodarczy sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na ekspansję na rynki zagraniczne. Znaczna część przedsiębiorstw posiada międzynarodowy charakter i codziennie nawiązuje kontakty z obcojęzycznymi kontrahentami, klientami i potencjalnymi pracownikami. Aktualnie w świecie biznesu niezwykle istotnym elementem na drodze do sukcesu jest budowanie renomy i wizerunku marki nowoczesnej i otwartej. Z tego powodu wzrasta zapotrzebowanie na poprawne, wysokiej jakości komunikaty w rozmaitych językach. To z kolei przekłada się na konieczność zyskania profesjonalnych tłumaczeń. Czego konkretnie poszukują firmy?

Więcej…Firmy potrzebują profesjonalnych tłumaczeń

Grzegorz Szulik, prezes spółki Provema Sp. z o.o.

Autor: Grzegorz Szulik; prezes zarządu polskiego fintechu Provema 

AI we współczesnym świecie zajmuje się niemal wszystkim. To gałąź informatyki która znajduje zastosowanie prawie w każdej znanej nam dziedzinie. 

Więcej…Sztuczna Inteligencja – miejsce człowieka w artificial intelligence

Ciężko byłoby odszukać osobę, której nie zależy na zachowaniu zdrowia i energii na długie lata. Aby tak jednak było, należy na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia. W przypadku odczuwania pewnych dolegliwości warto zasięgnąć porady medycznej. Aby móc cieszyć się profesjonalną opieką medyczną, warto skorzystać z oferty pakietów medycznych.

Więcej…Sprawdź korzyści pakietów grupy LuxMed

Kryzys w gospodarce, niezależnie od jego przyczyn, to wyzwanie dla każdego biznesu. Bez względu na branżę, wielkość i strukturę. Mimo to, niektóre przedsiębiorstwa radzą sobie z nim lepiej, a inne upadają albo ledwo wychodzą na prostą. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn takiej sytuacji jest co najmniej kilka. Ale jest jedna, która je wszystkie łączy. To silne przywództwo. Osoba (rzadziej zespół), która potrafi dojrzale zarządzać w tak trudnej sytuacji.

Więcej…Przetrwają firmy, które mają prawdziwych liderów

Stop! Moje artykuły nie są dla każdego. Nie jest dla Ciebie, jeżeli szukasz tylko suchych technik, które z dnia na dzień sprawią, że zaczniesz zarabiać dużo więcej pieniędzy. Nie mówię, że takich tutaj nie znajdziesz, ale nie to jest najistotniejsze. Najistotniejsze jest bowiem to, jak dzięki tej wiedzy na nowo zaczniesz rozumieć prawa rządzące psychologią wpływu, sprzedaży i skutecznej komunikacji, co sprawi, że z dnia na dzień będziesz samodzielnie doskonalić swoją sprzedaż i zwiększać jej efektywność, ponieważ zrozumiesz o co tak naprawdę chodzi w sprzedaży - innymi słowy zaczniesz zarabiać dużo więcej niż do tej pory, ale tylko wtedy, gdy codziennie będziesz wprowadzać i testować uzyskane tutaj informacje.

Więcej…Psychologia Sprzedaży - Rozdział 1. Zdobądź uwagę

Elastyczność, możliwość decydowania o swoim czasie i doboru zleceń czy praca w domu, to największe zalety przejścia „na swoje” wskazywane przez freelancerów w badaniu EY „Contingent Workforce Study”. Mimo, iż większość ankietowanych samozatrudnionych deklaruje zarobki do 2 tys. złotych, a tylko 14,5 proc zarabia od 2 do 3 tysięcy, freelancerów przybywa na wsiach i w małych miastach, co świadczy o rosnącej popularności pracy w tym trybie [1].

Więcej…Na ile freelancer jest faktycznie „free”? Blaski i cienie wolnego zawodu

W najbliższy piątek w życie wchodzą przepisy o tzw. Jednolitym Pliku Kontrolnym, czyli zestawie informacji, jakie drogą elektroniczną będą musieli przesyłać przedsiębiorcy do urzędów skarbowych. Jednak zdaniem ekspertów dostosowujących systemy klasy ERP w firmach i instytucjach do nowych regulacji, pilnej interpretacji Ministerstwa Finansów wymaga sposób i mechanizm wypełniania JPK.

Więcej…Ekspert Macrologic: Duże firmy gotowe na JPK, choć potrzebują pilnej interpretacji prawnej Ministerstwa Finansów
WhitePress Prawa