Case Study

Cedo fabryka m

fot. Cedo

 

Według ostatnich badań polskie przedsiębiorstwa są dopiero na wstępnym etapie wdrażania celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie 2030 ONZ. Oficjalną, długoterminową strategię rozwoju je uwzględniającą ma mniej niż połowa dużych firm. Na polskim rynku można znaleźć jednak organizacje, które od lat działają w oparciu o przemyślane plany w tym zakresie. O tym, jak efektywnie budować plany zrównoważonego rozwoju opowiada Maciej Słojewski – Group Communications Manager w firmie Cedo, której  filozofia opiera się na trzech filarach – People, Planet i Products.

Więcej…Jak zbudować efektywną strategię zrównoważonego rozwoju? Filary sukcesu na przykładzie firmy produkcyjnej

Po zakończeniu zmagań polskich piłkarzy na niemieckich boiskach w Euro 2024, początek lipca przyniósł falę analiz i podsumowań występu Biało-Czerwonych. Instytut Monitorowania Mediów (IMM) w najnowszym raporcie „Piłka w grze” analizuje, jak polskie media oceniały naszych zawodników, a także jakie wydarzenia zdominowały medialny krajobraz po powrocie PKO BP Ekstraklasy i Betclic 1. Ligi.

Więcej…Medialne Podsumowanie Euro 2024, Powrót Lig Domowych

Cedo fabryka 750

Fot. Cedo

Firmy produkcyjne coraz częściej spotykają się z zarówno odgórną, jak i oddolną presją na działanie w duchu gospodarki obiegu zamkniętego czy niskoemisyjności. Dyrektywa CSRD i wynikający z niej obowiązek raportowania zrównoważonego rozwoju, a także wyznaczanie dla podmiotów gospodarczych minimalnych poziomów odzysku tworzyw sztucznych do ponownego użycia i recyklingu to dwa przykłady z brzegu. Jednak zrównoważona produkcja nie musi wcale być złem koniecznym, a wręcz może przynosić korzyści biznesowe. Właśnie o nich mówi Maciej Słojewski – Group Communications Manager w firmie Cedo, która produkuje artykuły gospodarstwa domowego i posiada jeden z największych zakładów recyklingu plastików miękkich w Europie.

 

Więcej…Zrównoważona produkcja? To się opłaca! – o korzyściach, jakie mogą zyskać przedsiębiorstwa

W dzisiejszych czasach, technologie kosmiczne przekształcają się w coraz bardziej zaawansowane narzędzia, umożliwiające nam eksplorację kosmosu w sposób bardziej precyzyjny i efektywny niż kiedykolwiek wcześniej. Jednym z kluczowych elementów, który rewolucjonizuje badania kosmiczne, jest sztuczna inteligencja (SI). Jakie są zatem konkretne zastosowania SI w dziedzinie kosmicznej i jak wpływa ona na przyszłość eksploracji kosmosu?
Więcej…SI w Eksploracji Kosmosu: Przyszłość Badan Kosmicznych

- Jako managerowie musimy zrozumieć, co ludzie naprawdę chcą robić, zamiast narzucać im nieustannie wymagania. Jeśli człowiek nie będzie miał wewnętrznej motywacji, narzucanie mu jej z zewnątrz na niewiele się zda – powiedziała Magda Dziewguć w rozmowie dla Future Collars podczas 5. międzynarodowej edycji Women in IT Day (15.11).

Więcej…Magda Dziewguć, Dyrektor Google Cloud w Polsce

Jakie są wyzwania dla kobiet w branży IT? - Problemem jest stereotyp, że IT to domena mężczyzn. Musimy to zmienić. Kobiety mają inny punkt widzenia, który jest niezbędny dla innowacji. To już nie tylko kodowanie, ale szeroki wachlarz możliwości, w którym kobiety mogą odgrywać kluczową rolę – powiedział Artur Kurasiński w rozmowie dla Future Collars podczas 5. międzynarodowej edycji Women in IT Day (15.11. Jego słowa rzucają światło na potrzebę przełamywania stereotypów i otwierania drzwi dla różnorodności w świecie technologii.

Więcej…Artur Kurasiński o roli kobiet w IT: kobiecy punkt widzenia

Co to znaczy, że pokładamy nadzieję w technologii? Czy na pewno jej ufamy? W ciągu 10 lat wypłynęło na światło dzienne wiele zagrożeń związanych z technologią. Siłą rzeczy zaczęliśmy więc dyskutować na temat etyki w branży technologicznej oraz konieczności stworzenia konkretnych rozwiązań prawnych, mimo że nie wszystkim się to podoba i że generalnie ludzie nie chcą słyszeć o zagrożeniach i wyzwaniach w IT – tak skomentowała piąta rewolucję technologiczną Raisa Ghazi, podczas ekskluzywnego wystąpienia w ramach Women in IT Day 2023.

Więcej…Zaufanie, etyka i rola kobiet w kształtowaniu przyszłości IT

Software posiada tak ogromną moc, że wpływa na otoczenie wokół nas. “Zjada” świat w sposób metaforyczny, ale również całkiem dosłown- skomentował Artur Kurasiński, w ramach debaty na temat wpływu technologii na świat,podczas międzynarodowej 5 edycji Women in IT Day, organizowanej przez Future Collars - szkołę kompetencji cyfrowych. 

Więcej…Technologia zmienia świat na naszych oczach

Ekspansja AI może przynieść nieocenione korzyści firmom na każdym poziomie rozwoju, niezależnie od jej wielkości i branży. Badanie przeprowadzone przez firmę doradczo-szkoleniową BUZZcenter rzuca nowe światło na wpływ sztucznej inteligencji na różnorodne branże, przewidując że AI stanie się głównym motorem wzrostu gospodarczego i innowacji. Raport Power of AI, analizując aktualne trendy i prognozy, wskazuje na potencjał AI do generowania znaczących zysków, podnoszenia efektywności i personalizacji doświadczeń Klientów.

Więcej…Power of AI. Nowe możliwości rozwoju i skalowania biznesu

Life science – szeroka dziedzina z pogranicza biologii, chemii, medycyny i inżynierii – jest areną nieustannych wyzwań i fascynujących odkryć. Nauka, technologia oraz przedsiębiorczość łączą siły, by tworzyć innowacje, które nie tylko transformują szereg branż i rynków, ale także dostarczają inspiracji dla start-upów, poszukujących rozwiązań dla otaczających nas problemów. Przyjrzyjmy się bliżej, jak przełomowe projekty w dziedzinie life science wpływają na krajobraz innowacji, stanowiąc nieocenione źródło motywacji dla naukowców i przedsiębiorców.

Więcej…3 przełomowe projekty z obszaru life science

Opracowanie i komercjalizacja przełomowych innowacji wymaga znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na finansowanie takich projektów są programy dotacyjne wspierające działalność R&D. Zastanawiasz się, czy warto startować w takich programach oraz w jaki sposób dotacje pomagają w rozwoju przełomowych innowacji deep-tech i ich komercjalizacji? W podjęciu decyzji pomóc może przegląd wybranych projektów, które już odniosły sukces.

Więcej…Deep-tech, jak dotacje pomagają w rozwoju innowacji.

Po słabej pierwszej połowie roku w handlu detalicznym oczekuje się, że sprzedaż świąteczna online w 2023 r. osiągnie 1,19 biliona USD na całym świecie – pozostając zasadniczo na niezmienionym poziomie rok do roku. Dane pochodzące od ponad 1,5 miliarda konsumentów wskazują, że sprzedawcy detaliczni powinni starać się zwiększyć przychody i zachować marże dzięki dobrze zaplanowanym rabatom i elastycznym zasadom zwrotów towarów. Najsprytniejsi przedsiębiorcy wykorzystają również predykcyjną i generatywną sztuczną inteligencję, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć zyski w nadchodzącym sezonie świątecznym.

Więcej…Salesforce - Prognoza wydatków świątecznych 2023

Jak wynika z badania, niski dochód rodziców wpływa na możliwości rozwoju talentów i pasji dzieci, a wydatki na cele związane z edukacją ciągle rosną. Fundacja Świętego Mikołaja odpowiadając na problem nierówności edukacyjnych w Polsce oraz chcąc pomóc zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin, uruchamia akcję „Stypendium na dobry początek”.

Więcej…Niskie dochody to główna bariera rozwoju talentów dzieci.

Kiedy firma Mattel ogłosiła, że pracuje nad filmem „Barbie", specjaliści od marketingu  wstrzymali oddech w oczekiwaniu na rozwój sytuacji. Przejście z produkcji zabawek do branży filmowej to przecież nie lada wyczyn. Jednak ryzyko podjęte przez Mattel opłaciło się. Obraz „Barbie" zarobił w dniu premiery imponujące 155 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych  i 337 milionów dolarów globalnie, zdobywając jednocześnie tytuł najbardziej kasowego debiutu roku 2023.

Więcej…Film „Barbie". Majstersztyk marketingu i koło zamachowe

Trendy demograficzne są nieubłagane. Polacy się starzeją, a ekonomiści prześcigają się w prognozach dotyczących coraz mniejszej liczby pracujących osób i wpływu tego zjawiska na system emerytalny. O ile nie należy oczekiwać zmian gwarantujących wzrost liczby urodzeń, o tyle warto uzupełnić analizę o wpływ cudzoziemców. A ci odprowadzają coraz większe składki do ZUS i rodzą w Polsce coraz więcej dzieci. 

Więcej…Wzrost liczby urodzeń. Wpływ obcokrajowców.

Zatrudnienie w firmach produkcyjnych, choć często nie wiąże się z wymogiem posiadania wcześniejszego doświadczenia zawodowego, może stawiać przed pracownikami pewne wyzwania. Warto mieć ich świadomość, decydując się na złożenie aplikacji do przedsiębiorstwa działającego w tym sektorze.

Więcej…Wyzwania w pracy na produkcji

Terminal przeładunkowy to miejsce, w którym dochodzi do zmiany środka transportu na inny, i co się z tym wiąże - przeładunku transportowanych towarów. W praktyce terminale zajmują ogromną powierzchnię, wyposażone są w szereg rozwiązań umożliwiających przeładunek, jak chociażby urządzenia przeładunkowe, czy bocznice kolejowe. Dodatkowo, najnowocześniejsze w tym zakresie obiekty oferują dostęp do usług fakultatywnych, z których skorzystanie zdecydowanie usprawnia i przyspiesza procesy logistyczne. Terminale przeładunkowe stanowią niezwykle ważne ogniowo systemu dostaw. To w dużej mierze od nich zależy szybkość, z jaka realizowane są przewozy. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca, korzystający z takiego rozwiązania?

Więcej…Terminal przeładunkowy. Co musi wiedzieć przedsiębiorca korzystający z takiego rozwiązania?

Małgorzata Szulik, Business Model Project Manager w Provema

Sprzedaż ratalna nie jest nowym zjawiskiem. Od co najmniej dwóch dekad mamy możliwość odwrotnego oszczędzania, czyli kupuje teraz - spłacam później.  Mogłoby się wydawać, że w tym segmencie nic nas nie zaskoczy, a mimo to konsumenci coraz częściej sięgają po finansowanie zakupów. 

Więcej…Jeszcze prostsze raty? Rozmowa z Małgorzatą Szulik; Business Project Manager w Provema.
WhitePress Prawa