Aktualności

Rozwój przemysłu nieodzownie związany jest z postępującymi innowacjami w zakresie technologii oraz automatyzacją procesów produkcyjnych. Rewolucje technologiczne nie raz utwierdziły ludzkość w przekonaniu, że są bezpośrednio powiązane z postępem przemysłowym i zawsze prowadzą do osiągnięcia wyższego poziomu w automatyzacji zakładów. Z pozoru wydaje się, że ogromna część procesów już została w całości zautomatyzowana, jednak nadal wiele czynności może być przeprowadzanych w lepszy sposób. W jakie technologie warto zainwestować, tak aby zarządzanie procesami na hali produkcyjnej odbywało się szybciej i skuteczniej? Sprawdź w naszym poradniku!

Więcej…Rola technologii w doskonaleniu procesów produkcyjnych

Media alarmują - coraz więcej dzieci zmaga się z depresją, na co wpływa wywiera presja środowiska, szkoła i tempo nauki, niekiedy sytuacja w domu rodzinnym. Zaburzenia lękowe, trudności wychowawcze czy zaburzenia odżywiania - to tylko część czynników, które powinny zaalarmować rodziców i opiekunów. A przecież to od naszych pociech zależy przyszłość, w końcu to najmłodsi pozostają strukturą społeczną, która już za kilka lat będzie odgrywała niezwykle istotną rolę w procesach zmian zachodzących w świecie.

Więcej…Psycholog dziecięcy online Warszawa

 Jakub Bilik Dyrektor Zarzadzajacy BB HOTELS Polska m

Fot. B&B HOTELS/Jakub Bilik, Dyrektor Zarządzający B&B HOTELS Polska

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Grupa B&B HOTELS zatwierdziła niedawno nową strategię dla Polski i planuje zostać liderem rynku w segmencie value-for-money. Jej najważniejsze cele to rozwój sieci hoteli oraz ewolucja standardu obiektów. B&B HOTELS chcą stanowić smart choice for guests, employees and investors - rozsądny wybór dla gości, pracowników oraz inwestorów.

 

Więcej…B&B HOTELS z nową strategią dla polskiego rynku

W świecie coraz bardziej świadomym ekologicznie, firmy nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie swojego wpływu na środowisko. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z outsourcingu środowiskowego, czyli zewnętrznego zarządzania swoimi działaniami związanymi z ochroną środowiska. Dzięki temu mogą skupić się na swojej głównej działalności, a jednocześnie przestrzegać przepisów prawa środowiskowego.

Więcej…Zielony Outsourcing: Kiedy Prawo Środowiskowe Spotyka Biznes

Finansowe środki nadzoru są niezwykle istotne dla organizacji, które dążą do skutecznego zarządzania transakcjami finansowymi. Wdrożenie odpowiednich systemów zarządzania i procesów ma kluczowe znaczenie dla poprawnego monitorowania, dokładnego księgowania oraz terminowego rozliczania transakcji finansowych. W niniejszym artykule przedstawimy istotę finansowych środków nadzoru według normy ISO 37001 oraz zaprezentujemy metody, które organizacje mogą zastosować w celu ograniczenia ryzyka korupcji.

Więcej…Finansowe środki nadzoru w kontekście działań antykorupcyjnych

fot baumit

fot. Baumit

Te słowa sprawdzają się dzisiaj jak nigdy przedtem. Wąskie gardła dostaw surowców i związane z nimi wzrosty cen energii sprawiają, że ogrzewanie jest coraz droższe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic na to poradzić. Wręcz przeciwnie! Mamy do dyspozycji narzędzie o dużym potencjale związanym z oszczędzaniem energii. Mowa o dociepleniu elewacji. Warto o tym pomyśleć, bo to się po prostu opłaca!

 

Więcej…Najlepsza i najtańsza energia to ta, której się nie zużyje

Kredyt technologiczny to nowy instrument finansowy uruchomiony w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki i przyznawany w formie wsparcia dotacyjnego. Budżet dostępny w ramach tej inicjatywy to aż 150 milionów euro, które zostaną rozdysponowane pomiędzy polskich przedsiębiorców odznaczających się najwyższym potencjałem innowacyjnym w skali kraju i planujących inwestycje w nowe technologie. W jaki sposób można wykorzystać środki unijne przyznawane w ramach kredytu technologicznego FENG do rozwoju biznesu? Kto może ubiegać się o to dofinansowanie? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Więcej…Jak kredyt technologiczny FENG pomaga w rozwoju innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw?

BB HOTELS Polska SCF Spring 2023 160 m

Fot. B&B HOTELS

Wysoka frekwencja, networking, branżowe nowości i dyskusje… Wiosenna edycja targów SCF 2023 przyciągnęła do Centrum Konferencyjnego Legii Warszawa ponad 1100 uczestników – deweloperów, zarządców, przedstawicieli sektora handlowego oraz dostawców usług dla branży retail. Swoją obecność podczas wydarzenia zaznaczyła także międzynarodowa sieć B&B HOTELS, która wystąpiła w podwójnej roli – partnera gastronomicznego oraz wystawcy, zainteresowanego najmem powierzchni.

 

Więcej…B&B HOTELS rusza na podbój centrów handlowych i retail parków

baumit siatka oslonowa 750

fot.Baumit

Już po raz dwunasty przeprowadzono badania w ramach programu „Konsumencki Lider Jakości”. Ich efektem jest ranking najlepszych w Polsce marek i produktów. W kategorii „systemy dociepleń” wyróżnienie otrzymała w tym roku marka Baumit.

 

Więcej… Baumit z godłem „Konsumencki Lider Jakości 2023”

konferencja KOMSA

Na zaproszenie dystrybutora ICT wzięli w niej udział czołowi vendorzy
na rodzimym rynku, którzy zaprezentowali uczestnikom (resellerom i klientom B2B) najnowsze rozwiązania produktowe oraz sposoby na generowanie zysków w nowej, naznaczonej kryzysem rzeczywistości.

 

Więcej…W partnerstwie siła – konferencja biznesowa KOMSA Polska z czołowymi vendorami na polskim rynku

Woda jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia. Wiele osób w Polsce stara się, aby regularnie pić wodę - w tym celu najczęściej sięgają po wodę butelkowaną. Trend ten pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale jest niezwykle szkodliwy dla środowiska ze względu na zwiększanie emisji plastiku. Parlament Europejski i Rada UE wydała w 2020 r. rozporządzenie w sprawie dostępu wody do spożycia. Co zawiera ta dyrektywa? Jakie zmiany w dostępie do wody czekają nas w najbliższym czasie?

Więcej…Jak dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/2184 zmieni dostęp do wody pitnej w Polsce?

 Według danych firmy doradczej McKinsey & Company, kobiety zajmują tylko 22% ról technicznych
w europejskich firmach. Do tego jedynie 23% kobiet, które ukończyły kierunki z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), pracuje w swoim zawodzie na technicznych stanowiskach.

 

Więcej…Dystrybucja ICT jest kobietą… Poznaj opinie i wskazówki managerek z firmy, która ma 53% kobiet w zespole

stoisko_baumit_na_XI_targach_bricomarche_m.jpg

Fot. Baumit

 

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po targach Grupy PSB organizowanych w Kielcach w dniach 1-2 marca 2023, a w Poznaniu odbyła się kolejna ważna dla branży budowlanej impreza handlowa w ciągu roku. Mowa o wewnętrznych targach Bricomarché, które zostały zorganizowane po raz jedenasty przez Grupę Muszkieterów. W stolicy Wielkopolski gościły największe marki, a wszystkie wracały „do domów” z podpisanymi kontraktami.

 

Więcej…Z Kielc do Poznania. XI edycja targów Bricomarché już za nami!

LUX hala widowiskowo sportowa w Rogozniku fot PROJEKTPLUSARCHITEKCIBaumit 1 m

Fot. PROJEKTPLUSARCHITEKCI/Baumit

 

Każdy chyba zgodzi się, że światło odgrywa ogromną rolę we współczesnej architekturze. Ale czy samo w sobie może być ono inspiracją? Okazuje się, że tak. Wystarczy udać się na Śląsk, by się o tym przekonać. To właśnie tam, w Rogoźniku – niewielkiej miejscowości w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki – swój adres ma intrygująca, przypominająca lampion hala widowiskowo-sportowa projektu Tomasza Borkowskiego i Grzegorza Tkacza z pracowni PROJEKTPLUS ARCHITEKCI.

Więcej…Hala sportowa przypominająca lampion

W zakładzie w Rovigliano rozpoczęła się przygoda firmy założonej 30 lat temu w Vico Equense. Wiele najważniejszych przedsiębiorstw zaczyna się w garażu, z wizją i marzeniem. Tak było z Apple i wieloma innymi firmami na świecie, mniej znanymi niż firma Steve'a Jobsa, ale wciąż ważnymi. Tak też stało się w Italii i w regionie Neapolu.

Więcej…Świadectwa sukcesu: Lasit, lider w dziedzinie oznakowania laserowego, w Torre Annunziata.

Czy substancje psychodeliczne mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia psychicznego? Jak wykazują współczesne badania naukowe, jest to całkiem możliwe. W poniższym. Czym dokładnie są psychodeliki oraz jaki związek mają z leczeniem depresji? Odpowiedzi na te pytania zawarliśmy w poniższym artykule.

Więcej…Psychodeliki nową nadzieją dla chorych na depresję?

Sprawdź czy można skutecznie prowadzić biznes na TikToku i jak zrobił to Pan Drożdżowy. Poznaj historię Łukasza, który zaczął zarabiać na swojej pasji do pieczenia ciast.

Więcej…Pan Drożdżowy założył pierwszą w Polsce firmę, która sprzedaje ciasta przez TikToka!

Optymalizacja procesow produkcyjnych
Produkcja jednostkowa spotyka na swojej drodze wiele przeszkód. Jest ona znacznie trudniejsza i bardziej wymagająca niż produkcja masowa czy seryjna. W grę bowiem wchodzą towary tworzone na indywidualne zamówienie, w niewielkiej liczbie, niekiedy tylko jednej sztuce. To zaś oznacza, że znacznie trudniej oszacować koszty, czas czy typ specjalistów niezbędnych do pracy. Jak przebiega optymalizacja procesów produkcyjnych w dziedzinie produkcji jednostkowej? Jakie znaczenie ma dedykowany system teleinformatyczny?

Więcej…Optymalizacja procesów produkcyjnych w dziedzinie produkcji jednostkowej

Ekologiczne gospodarstwa
Niełatwo jest prowadzić działalność ekologiczną. Wysokie standardy, restrykcje i często trudne do osiągnięcia normy, które decydują o statusie „eko” upraw, spędzają sen z powiek niejednego rolnika. Niebagatelne znaczenie pełni w tego rodzaju ekologicznych gospodarstwach sprzęt rolniczy. Czy na co dzień zwracamy na to uwagę, czy eko-rolnik dobrze wyposaża swoje gospodarstwo? Na te pytania dziś poszukamy odpowiedzi.

Więcej…Ekologiczne gospodarstwa – czy są dobrze wyposażone?

Podkategorie